عدم پرداخت حقوق کارکنان قرارداد طرح عمران ۲ ماهه شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زاهدان، اداره کل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان حقوق کارمندان قراردادی طرح عمران که در سال های گذشته به کار گیری کرده بود به مدت دو ماه پرداخت نکرده است.

این افراد که تحت قرار داد این اداره کل هستند از بودجه عمرانی ورزش استان حقوقشان پرداخت می شد.

بودجه های عمرانی طبق قانون برای نگهداری و توسعه املاک و دارایی های یک سازمان استفاده می شود و پرداخت دستمزد از این محل نشاندهنده ضعف مدیر سازمان را میرساند،زیرا نتوانسته اعمال تبدیل وضعیت کارکنانش را انجام دهد تا پرداخت دستمزد از محل بودجه عمرانی به بودجه جاری تغییر کند.

حال که کارکنان این اداره کل از محل بودجه عمرانی حقوقشان پرداخت می شود و پایین آمدن میزان بودجه ادله کادر اداری برای عدم پرداخت حقوق است پس وظیفه معاونت منابع انسانی و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان چیست؟ اگر میزان بودجه عمرانی به اندازه باشد یک فردی که دارای میزان تحصیلات کمی باشد و تجربه مدیریتی هم نداشته باشد میتواند لااقل حقوق کارکنان را پرداخت کند. اگر میزان بودجه کفاف حقوق کارکنان را بدهد پس برای چه معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی به این سمت منصوب شده است؟ اگر از اداره ی این معاونت عاجز است بهترین کاری که میتواند انجام دهد به مدیرکل بگوید در انتصاب بنده اشتباه کرده اید. این فرد منصوب شده تا بتواند بودجه کم را نیز مدیریت کند تا سازمان عدم وجود بودجه را احساس نکند.

کارکنانی که ۲ ماه حقوق دریافت نکرده اند چه مقدار برای کار و فعالیت انگیزه دارند؟ این افراد سرپرست خانواده هستند دو ماه نداشتن حقوق …

قابل به ذکر است بالا رفتن تعداد کارکنان قراردادی طرح عمران و ماده ۱۷ یکی از مشکلات عدم پرداخت حقوق کارکنان است. این اواخر افرادی به سیستم اداری اداره کل ورزش و جوانان من جمله داماد شخص معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی به صورت قرارداد طرح عمران اضافه شده اند. زمانی که این اداره کل از پرداخت حقوق کارکنان قدیمی عاجز است چرا نیروهای جدیدی را جذب کرده است؟ چرا فرد یا افراد جذب شده به صورت قرارداد معین از میان قهرمانان بین المللی انتخاب نشده اند. مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.