مناطق آزاد در کنار هزینه برای بازیگران و هنرمندان به فوتبال رسیدگی کنند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

هافبک صبای قم گفت: در منطقه آزاد چابهار هزینه زیادی برای حضور بازیگران و هنرمندان در برنامه‌ها می‌شود که لازم است بخشی از آن صرف ورزش شود.

علی بلوچ در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به حضورش در جمع شاگردان صمد مرفاوی اظهار کرد: از کادر فنی خوب و با دانش صبا تشکر می‌کنم که به بنده اعتماد کرد و برای نخستین بار فرصت را به من داد در یک تیم لیگ برتری عضویت پیدا کنم؛ فصل قبل در امیدهای پرسپولیس بودم و حالا این فرصت را پیدا کردم در کنار بازیکنان بزرگی مثل رضا عنایتی تمرین و بازی کنم.

وی ادامه داد: مرفاوی و الهامی توجه زیادی به جوانان دارند و واقعا هرکس در تمرینات خوب کار کند را در ترکیب قرار می‌دهند؛ من هم تمام تلاشم را به کار می‌گیرم تا در صبا بیشتر از قبل دیده شوم و در این تیم خوب پیشرفت کنم.

هافبک جوان صبای قم که نخستین بازیکن تاریخ بلوچ لیگ برتری هم محسوب می‌شود با اشاره به عدم حضور هم‌استانی‌هایش در سطح اول فوتبال ایران طی سال‌های اخیر گفت: از تمام استان سیستان و بلوچستان محمد مومنی بازیکن سیستانی در گذشته سابقه لیگ برتری دارد ولی بنده نخستین بازیکن بلوچ هستم که به سطح اول فوتبال ایران و یک تیم خوب مثل صبا رسیدم.

بلوچ ابراز کرد: مردم استان ما فکر می‌کنند مسائل غیر فنی به همراه دلایل سیاسی و مذهبی اجازه حضورشان در لیگ برتر را نمی‌دهد و اجازه پیشرفتشان را نداده است ولی واقعا اینطور نیست و من با صبر، حوصله، پشتکار و تلاشی که داشتم این را نشان دادم.

وی یادآور شد: بازیکنان بهتری از من در سطح بلوچستان هستند ولی در مسیری که طی می‌کنند و سختی‌ها را می‌بینند قید ادامه راه را می‌زنند و در واقع صبر ندارند؛ من صبر پیشه کردم و تحمل دوری از خانواده را داشتم که خدا را شکر امسال به صبا آمدم و امیدوارم در این تیم به موفقیت برسم.

هافبک سابق تیم امید پرسپولیس به وجود مشکلات زیرساختی در فوتبال چابهار اشاره کرد و گفت: ۶ سال است مسابقات فوتبال در چابهار در زمین خاکی برگزار می‌شود و هیچکس نیست به این مسئله رسیدگی کند؛ مطمئنا رشد استعدادهای این شهر با این شرایط دچار مشکل خواهد شد.

بلوچ اظهار کرد: چابهار منطقه آزاد است و هر ساله برای هنرمندان، بازیگران و … در برنامه‌های مختلف هزینه‌های زیادی می‌شود ولی اگر بخشی از این هزینه‌ها را صرف ورزش کنند مطمئنا سالانه چندین قهرمان تحویل کشور خواهیم داد چون جوانان ورزشکار و مربیان خوبی داریم اما متاسفانه شاهد هستیم تیم‌های استانی ما حتی بودجه ایاب و ذهاب هم ندارند