استاندار محترم فرماندار هیرمند را از ظلم به مرزنشینان نهی کند/تلاش شود زابل شکل شهر را به خود بگیرد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

حجه الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان زابل اظهار داشت: تقوی ملاک برتری انسانهاست بنابراین در تمام امور و شئون زندگی و تمام انتخاب ها و ارزش گذاری ها تقوای دیگران ملاک باشد

وی با اشاره به، امربه معروف و نهی از منکر تکلیف الهی است بنابراین اول خود را به سمت خوبی ها سوق دهیم و از بدی ها گریزان باشیم ادامه داد: تشکیل حکومت اسلامی یکی از مصادیق امربه معروف و نهی منکر و ایجاد بستر مناسب برای نشر معارف، هدایت جامعه، فضای مناسب جهت بذر فطرت برای رشد و رسیدن به کمال مطلق و جلوگیری از منکرات در مقیاسی گسترده که همه جامعه را در برگیرد می باشد بنابراین یعنی تشکیل حکومت اسلامی با الگویی که برگرفته از فرمایش امام معصوم (ع) بوده و به تبع آن حفظ این نظام اسلامی از اوجب واجبات است.

کیخا خاطرنشان کرد: همه موظف به انجام امربه معروف و نهی منکر هستند که در این راستا امربه معروف و نهی منکر مسولین یعنی خدمت به مردم و انجام وظایف، درحالیکه خود را خادم ملت دانسته و در راستای رفع فقر، رفع بیکاری، امانت داری و حفظ بیت المال و صرف آن در مصارف تلاش کنند.

خطیب جمعه ی زابل خاطرنشان کرد: امر به معروفِ استاندار و نماینده ارشد دولت در استان یعنی عمل به وعده هایی که داده و نهی از منکـر آن یکی از مواردش این است که مواظب فـرماندار هیرمند باشد چرا که اگـر از ظلمی که فـرماندار هیرمنـد به مرزنشینان می کند باخبر نیست، بودنش در مَسند استاندار صداق منکر است و اگـر با خبر است، تکلیفش این است که نهی از منکـر کند .

وی ابراز داشت: استاندار جلسه ای با نمایندگـان مجلس گرفته و قسمتی از درآمد ۲۰ میلیارد تومانی مرز را به شهرستان های منطقه سیستان تخصیص و آنرا قانون کنند تا روستایی به مانند زابل، شکل شهر را به خود بگیرد.

کیخا تاکید کرد: هر کسی وظیفه دارد در حد خود آمر به معروف و ناهی از منکر باشد بنابراین خانواده ها و والدین با تربیت درست فرزند آمر به معروف ناهی از منکر باشند که در این راستا لقمه حلال، فراهم کردن محیط پاک و آرام معنوی، دوری از تصاویر مبتذل و موسیقی مبتذل و سبک زندگی اسلامی را رعایت کنند.

امام جمعه ی زابل بیان داشت: با توجه به قرارگیری در روز جهانی کودک شیوه ی صحیح تربیت و برخورد با کودک را یاد گرفته و عمل کنیم همچنین کودکان را با مسجد، هیئت و محافل اهل بیت (ع) آشنا تا بیمه شوند و معلمین با تربیت صحیحِ دانش آموزان امربه معروف و نهی از منکـر کنند.

کیخا افزود: حوزه های علمیه، دانشگاه ها، مراکز فرهنگی با آسیب شناسی جامعه و با تحقیق و کار علمی بهترین راهها را برای نشر معارف ، رفع آسیب ها و مشکلات و معضلات فرهنگی بکار ببندند.

وی گفت: کسبه وبازاریان امر به معروف و نهی از منکر کنند به طوری که در هر مغازه و پاساژ حدیث و آیه قـرآن و یا نکـات اخـلاقـی بصورت بَنِر و پوستـر نصب کنند در مـوضـوع عفـاف، حجـاب و برکات آن و در موضوع بدحجابـی و اثـرات بسیار بـد فـردی واجتماعـی آن در سطح شهر تابلو نصب شود.

خطیب جمعه ی زابل با عنوان اینکه، منبر، ستون خیمه مجلس امام حسین (ع) است و دشمن به دنبال نابودی منبرها هستند اظهار داشت: هر محله یک تابلوی مخصوص فرهنگـی داشته و مساجد نیز بروز باشند و مردم نیز موظف به کسب معرفت، دانستن احـکام و تکالیف شـرعـی هستند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.