بزرگترین رویداد تاریخ سپک تاکرا سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار از زاهدان ، مرحله چهارم اردوی تیم ملی جوانان ، امید کشور برای مسابقات جهانی ۲۰۱۶ تایلند از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۸ شهریور با شرکت ۱۲ ملی پوش در زاهدان برگزار شد.

در این مرحله از اردو جواد آجودانی از گلستان به عنوان سرپرست، مهدی صحبتی از زنجان سرمربی ، آقایان ابوالفضل نودهی از تهران و مجتبی کیخا از سیستان و بلوچستان به عنوان مربی کادر فنی و سرپرستی اردو را به عهده داشتند.

در این اردو بازیکنانی از کرمانشاه ، زنجان ، البرز، مرکزی ، گلستان و ۴ بازیکن از سیستان و بلوچستان حضور داشتند.

سرپرست تیم ملی با ابراز خرسندی از میزبانی استان سیستان و بلوچستان برای اردو تیم ملی ایران اظهار کرد: برای نخستین بار است که به این استان سفر کردم و تصوری غلط که از شرایط استان داشتم ولی با حضور در زاهدان متوجه شدم که با سایر نقاط کشور فرقی ندارد و از مهمانوازی مردم استان تشکر می کنم.

جواد آجودانی همچنین وضعیت اسکان ، تغذیه و سالن را مطلوب توصیف کرد و از مسئولین استان به ویژه اداره کل ورزش جوانان و شورای اسلامی شهر زاهدان تشکر ویژه کرد.

سرمربی تیم ملی جوانان سپک تاکرای ایران گفت: با توجه به این که این اردو مهمترین مرحله محسوب شده و ترکیب نهایی تیم هم مشخص میشود رقابتی سخت و دشوار بین ملی پوشان در جریان هست.

مهدی صحبتی ادامه داد: بازیکنان استان از لحاظ تکنیک و تاکتیک در شرایط خوبی قرار دارند اما از لحاظ فیزیک بدنی نسبت به سایر بازیکنان ضعیف تر هستند

مربی بومی تیم ملی جوانان ایران گفت: : میزبانی از اردو های تیم ملی و مسابقات کشوری باعث پیشرفت سپک تاکرا استان خواهد شد.

مجتبی کیخا بیان کرد: از ابتدا قرار بود بازیکنان زیر ۱۸ سال به این مسابقات اعزام شوند اما با تصمیم ناگهانی انجمن سپک تاکرا کشور ۴ بازیکن امید به تیم اضافه شدند که وضعیت برای جوانان استان ما سخت تر و امید برای اعزام نیز کم رنگ تر شد.

وی اضافه کرد: این پایان کار ما نیست و با برنامه ریزی های انجام شده در ۲ یا ۳ سال آینده سیستان و بلوچستان قدرت اول سپک تاکرا کشور خواهد شد.

کیخا تصریح کرد: بازیکنان استان توانایی آن را دارند که باعث ترقی سپک تاکرا کشور در سطح جهان شوند.

وی افزود: از مدیر کل ورزش و جوانان و معاونین محترم ایشان به ویژه مهندس کرد تشکر میکنم که باعث شدند استان برای نخستین بار میزبان اردو های تیم ملی شود.

عضو بومی تیم ملی جوانان سپک تاکرای ایران اظهار داشت: از اینکه توانستیم بالاخره ما هم میزبان اردو های تیم ملی باشیم خوشحالم .

وی ادامه داد: ما تمام تلاش خود را خواهیم کرد که بتوانیم به مسابقات جهانی اعزام شویم ،اما رقابت بسیار سخت است ،امکانات و شرایط ورزش ما در استان در حد ورزش آماتور هست و برای رسیدن به سطح ملی باید از لحاظ مالی تامین بشویم و فقط فکر ما تمرین باشد.

میر خاطرنشان کرد: تنها بازیکنان استان ما از سپک تاکرا در آمدی ندارند در حالی که بازیکنان استان های دیگر با تیم هایشان قرارداد مالی دارند و بدون هیچ دغدغه ایی به فکر پیشرفت خودشان هستند ،اما ما به کمک نیاز داریم تا بتوانیم با آنها رقابت کنیم.

وی اذعان کرد: با این وضعیت ما نمیتوانیم به اهداف مان برسیم.

مسابقات جهانی سپک تاکرا ۲۰۱۶ تایلند از ۲۷ مهر تا ۵ آبان برگزار خواهد شد.

گزارش : حمیدرضا عابدیسپک تاکرا