برگزاری اولین تور گردشگری ماجراجویانه در ساحل رمین - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – میرحسینی معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام این خبر افزود: گردشگری ماجراجویانه شامل سفرهایی به منظور کاوش و کسب تجربیات جدید است که با در نظر گرفتن خطرات احتمالی و مدیریت ریسک همراه با چالش شخصی، عموما در محیط های طبیعی و یا ناشناخته انجام می شود.
مسول کمیته موج سواری استان سیستان و بلوچستان گفت : در کشورمان فعالیت های مرتبط با گردشگری ماجراجویانه به اشکال مختلف نظیر قایقرانی در رودخانه های خروشان، کوه نوردی، غارنوردی،پاراگلایدر،پرواز با کایت ،چتربازی و …انجام می شود.
وی ادامه داد: تورهای گردشگری ماجراجویانه مرتبط با آب، به دو شاخه گردشگری در آب های خروشان مانند رفتینگ و موج سواری و … و دیگری ورزش در آب های راکد مانند کایاک سواری یا استفاده از قایق موتوری می باشد.
میرحسینی بیان کرد:رویکرد گردشگری استان با توجه به مقصد گردشگری بودن در سال ۹۶ استفاده از تمامی ظرفیت های استان برای تغییر نگاه ملی و جهانی و ایجاد شرایط جدید جهت نقش آفرینی سیستان و بلوچستان در مقیاس ملی و بین المللی می باشد
معاون گردشگری تصریح کرد: باید توجه همگان را به این استان معطوف نماییم تا همسو با نقاط برخوردار ایران ،سیستان و بلوچستان نیز بر ریل توسعه قرار گیرد.
معاون گردشگری اعلام کرد:با توجه به اینکه فقط در سواحل چابهار امکان موج سواری وجود دارد از این نظر سواحل چابهار بعنوان تنها بندر اقیانوسی ایران در خاور میانه کم نظیر می باشد.
میرحسینی اعلام کرد:در آینده با برگزاری مسابقات بین المللی موج سواری در چابهار ،علاوه بر پرورش دادن قهرمانان موج سواری با نگاه به المپیک ۲۰۲۰زمینه توسعه پایدار استان رابا حضور گسترده علاقه مندان به این رشته از سراسر دنیا در چابهار فراهم آوریم.
میر حسینی در پایان افزود :علاوه بر برگزاری کارگاههای آموزش موج سواری
برنامه بازدید از آثار و جاذبه های گردشگری شهرستان چابهار نیز برای شرکت کنندگان با حمایت مالی شرکت بیک ،مشارکت اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان،اداره کل تربیت بدنی استان و انجمن موج سواری جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است اولین تور تفریحی آموزشی موج سواری ۹الی ۱۲ شهریورماه در چابهار برگزار میگردد.

photo_2016-08-29_11-00-35

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.