هیچ روستایی در سیستان بر اثر طوفان شن چند روز گذشته دفن نشده است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــی زار : مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: هیچ روستایی در سیستان بر اثر طوفان شن چند روز گذشته دفن نشده و شایعات در مورد مدفون شدن ۴۰۰ روستا در این منطقه بی اساس است و تکذیب می شود.

غلامرضا اربابی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در مناطق روستایی به دلیل کاهش شعاع دید که به زیر ۱۰۰ متر رسید برخی از راه های فرعی منطقه سیستان مسدود شده بود.

وی گفت: طوفان اواخر هفته گذشته و اوایل هفته جاری خساراتی به بخش کشاورزی، راههای روستایی، شکستگی تیرها و قطع شبکه برق در برخی مناطق سیستان به بار آورد که با تلاش نیروهای اداره برق مشکل قطعی و شکستگی تیرهای برق برطرف شد.

وی بیان کرد: برآورد دقیق خسارات از سوی کارشناسان فرمانداریهای پنج گانه شمال سیستان و بلوچستان در حال بررسی است.

وی ادامه داد: هنگام طوفان با وجود تعطیلی دو روزه ادارات سیستان تمامی دستگاههای ضروری و نیروهای امدادی هلال احمر، راه و شهرسازی، اورژانس دانشگاه علوم پزشکی، آب و فاضلاب و برق این مناطق به مردم سیستان خدمات رسانی کردند.

وزش طوفان از روز چهارشنبه گذشته تا شنبه هفته جاری مردم شهرستانهای زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز واقع در شمال سیستان و بلوچستان را با مشکلات و خساراتی رو به رو کرد.

محمدی علی پیری فرماندار شهرستان مرزی هیرمند روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفته بود: طوفان به ۱۱۰ روستای این شهرستان خسارت وارد کرده است.