حجت الاسلام کیخا: در خطبه های نماز جمعه، به حمایت یا علیه هیچ کس حرفی نزده و نخواهم زد. - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

به گزارش نی زار: حجت الاسلام کیخا در نشست هم اندیشی اصحاب رسانه که به مناسبت هفته خبرنگار در دفتر امام جمعه تشکیل شد ضمن اشاره به مطلب فوق عنوان داشتند: از اصحاب رسانه انتظار داریم تا ضمن رعایت اصل امانتداری و بی طرفی بیماری های فرهنگی جامعه را رصد کرده و در جلسات اینچنینی مطرح نمایند تا برای آن ها چاره اندیشی شود، به این ترتیب این گونه جلسات با خروجی هایی مثبت که قابلیت اجرایی شدن را نیز داشته باشند همراه خواهد بود.

ایشان در این باره نیز افزودند: انتظار دیگر ما از سایت های خبری و رسانه های منطقه این است که از حاشیه پردازی پرهیز کنند و بر اساس منافع جمعی فعالیت نمایند، به جای پرداختن به درگیری ها و اختلافات، روی مشکلات سیستان و راه حل برطرف نمودن آن ها تمرکز داشته باشند.

امام جمعه زابل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تفکر قومی و قبیله ای حاکم بر مناسبات اجتماعی تاکید کردند این تفکرات مانند قید و بند است که دست ما را بسته و مانع تشخیص درست ما می شود ، از نظر من تفکر قومی و قبیله ای خلاف شرع و اسلام است.

حجت الاسلام کیخا همچنین ابراز امیدواری نمود که در انتخابات پیش رو ملاک افراد جامعه برای انتخاب، وابستگی های قومی و فامیلی نباشد و بر اساس منافع و خرد جمعی بهترین انتخاب صورت پذیرد.

گفتنی این که در این جلسه که به همت بخش رسانه ای دفتر امام جمعه ترتیب یافته بود نمایندگانی از سایت های فعال منطقه سیستان و خبرنگاران چند خبرگزاری حضور داشتند و به ایراد نقطه نظرات خود در مورد سیستان و مشکلات امروزه آن پرداختند.

در این جلسه امام جمعه محترم زابل قول مساعد دادند تا جلسات هم اندیشی اصحاب رسانه به طور مرتب ادامه داشته باشد و در نشست های آتی به فراخور نیاز و لزوم، زمینه حضور هر یک از مدیران دستگاه های مختلف فراهم شود.

از نکات مثبت این جلسه می توان به ارتباط ساده و موثر خبرنگاران و اصحاب رسانه با امام جمعه اشاره کرد که به دور از تکلفات مرسوم اداری و در فضایی صمیمانه برگزار شد.

گزارش: محمد رضا رضایی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.