امام جمعه زابل: نمایندگان پیگیر طرح منطقه سیستان باشند/هیچ مدیری حاشیه امن خبری نخواهد داشت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

حجت الاسلام والمسلمین کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خودم و شما بزرگواران را به رعایت تقوای الهی دعوت می کنم. برای رسیدن به سعادت در دنیا و آخرت تقوا پیشه کنید.

IMG_1328

وی در ادامه به برکات و فضیلتهای ماه رجب اشاره نمود و گفت: ماه رجب، ماه خودسازی و تهذیب نفس است. ماهی است که انسان در کنار ماه شعبان خودش را به بهترین وجه برای استفاده از ماه پرفضیلت رمضان آماده می کند.

ایشان در ادامه سخنانشان به ایام اعتکاف در ماه رجب اشاره نمود و بیان داشت: مراسم معنوی اعتکاف را در این ایام داریم که این خود از برکات انقلاب اسلامی است. چرا که بعد از انقلاب این مراسمات روز به روز رونق بیشتری گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا خطیب نماز جمعه شهرستان زابل در خطبه های دوم بیان داشت :

امروز جمعه ۱۱ اردیبهشت روز جهانی کار و کارگر است.نگاه ویژه به کار و کارگرمی تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع نماید و امیدواریم در خطه دارالولایه سیستان که مشکلات زیادی هم دارد. مسئولین برنامه ها و طرح های ویژه ای را اجرا کنند.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به شنبه ۱۲ اردیبهشت مصادف با ۱۳ رجب سالروز ولادت امیرالمومنین علی(علیه السلام) گفت: این روز به روز پدر نامگذاری شده است. پیامبر اکرم(ص) فرمودند: من و علی دو پدر این امت هستیم. این روز را به همه مسلمین جهان تبریک عرض می کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه سخنانش به مراسم جشن پدران آسمانی که در زابل برگزار شده بود اشاره نمود و این حرکت را حرکتی بسیار خوب دانست و عنوان کرد: مراسم باشکوهی که فرزندان شهدا تحت عنوان” پدران آسمانی” برگزار نمودند حرکت بسیار خوبی است و ان شاالله که هر سال نسبت به سال قبل باشکوه تر اجرا گردد.

خطیب نماز جمعه زابل در ادامه از تمامی مردم و بخصوص جوانان به دلیل استقبال از مراسم معنوی اعتکاف تشکر نمود و اظهار داشت: کار فرهنگی یعنی همین ها. بودجه های فرهنگی باید در راستای همین کارهای فرهنگی هزینه شود. مراسمات اعتکافی که هرساله مراجعین آن نیز بیشتر میگردند، نیازمند توجه بیشتری از سوی مسئولین است.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در ادامه از سازمان تبلیغات و مسئول نهاد رهبری در دانشگاه و تمامی مساجد و هیئاتی که برگزار کننده مراسم معنوی اعتکاف هستند تشکر نمود وگفت: اینها همه از برکات انقلاب اسلامی و از برکات خون شهداست.

وی در ادامه با اشاره به ۱۲ اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری سیستانی گفت: سعی کنیم مقام معلم را هرچه بیشتر بشناسیم و مشکلات معلمین را مرتفع کنیم. تمام مسئولین هر کشوری برخاسته از مدارس اند و محصول زحمات همین معلمان هستند.

وی در ادامه سخنانش اظهار داشت: مراسمات مخصوصی تحت عنوان شهید مطهری سیستانی گرفته شود تا به ارزش های خطه سیستان بیشتر توجه گردد و جوانان ما ببینند که تا کجا می توانند اوج بگیرند.

ایشان در ادامه به دوشنبه ۱۴ اردیبهشت سالروز وفات حضرت زینب(سلام الله علیها) اشاره نمود و بیان داشت: عاشورا،اسلام را حفظ کرد.اما آن کسی که عاشورا را حفظ کرد حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بود.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا خطیب نماز جمعه زابل در ادامه سخنانش خطاب به مسئولان و با اشاره به خواسته ها و مطالبات مردم دارالولایه سیستان اظهار داشت: ضمن حمایت و همدلی و همزبانی با مسئولین محترم به عنوان حق شرعی و قانونی درخواست میکنیم که در انتسابات و عزل ها و انتخاب و عدم انتخاب مسئولین نگاهشان فقط خدمت و رفع مشکلات مردم باشد و نه چیز دیگر. همه عزیزانی که قبول مسئولیت کرده اند و مسئولیت می گیرند، بدانند که به مددالهی دیگر در سیستان هیچ مسئولی حاشیه امن خبری نخواهد داشت.

وی در ادامه گفت: رسانه ها وچشمان تیز بین فرزندان این مرز و بوم مراقب فعالیت این مسئولین عزیز هست واگر تلاش و کوشش و خدمت ببینند دعا می کنند وقدردان اندو اگر کم کاری و خیانت ببینند از مسیر قانونی با توکل بر خداو با جدیت آن مسئول را مفتضح خواهند کرد.

ایشان در ادامه سخنانشان افزودند: در مورد حقوق مردم با احدی تعارف نداریم. نگاهتان به مشکلات مردم باشد به فقرایی که شب ها گرسنه می خوابند. به پسر و دختری که به دلیل نداشتن کفش و لباس و با وجود ضریب هوشی بالا از رفتن به مدرسه محروم می مانند. به دختر و پسر جوانی باشد که به دلیل نداشتن جهیزیه و عدم امکان ازدواج خطرها تهدیدشان می کند.

سیستان را ریزگردها از بین نمی برد، این گرد و غبارغفلت است که سیستان را به این روز انداخته است.

وی در ادامه با اشاره به مطالبه گری مردم سیستان افزود : این مردم، معتمدین ،ریش سفیدان، جوانان، رسانه ها، اهل فکر وقلم واندیشه و فرزندان باهوش و تیزهوش سیستان بزرگ و متمدن به برکت ندای پدر و رهبر عزیزشان مطالبه گرهستند. وبه برکت این فکر بلند دیگر هیچ مسئولی در حیطه مسئولیت خودش هیچگونه حاشیه امن خبری نخواهد داشت.

حجت الاسلام والمسلمین کیخا در پایان سخنانش با تشکر از نمایندگان محترم مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی از آنها خواست تا طرحهای زیر را بیشتر پیگیری کنند :

  • پیگیری موضوع عوارض کارخانه سیمان سیستان
  • پیگیری میزان درآمد مرز میلک و محل صرف آن
  • موضوع پاس مرزی
  • پیگیری طرح تجارت چمدانی
  • پیگیری محاسن و معایب دیوار مرزی
  • پیگیری معافیت مالیاتی کسبه و بازاریان
  • پیگیری طرح گردشگری شهر سوخته که ثبت جهانی نیز شده است
  • و ازهمه مهم تر پیگیری طرح منطقه آزاد تجاری

اینها مشکلاتی است که انباشته شده و ان شا الله که بزودی برطرف گردد.