وحدت باعث عزت و قدرتمند شدن اسلام و مسلمین می گردد و سبب خوار و زبون شدن استکبار جهانی ست. - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : وحدت باعث عزت و قدرتمند شدن اسلام و مسلمین می گردد و سبب خوار و زبون شدن استکبار جهانی ست.کیخا

به گزارش رسانه نی زار : حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه ضمن دعوت نماز گزاران به تقوا و رعایت حدود الهی بیان داشت:

خودم و شما برادران و خواهران بزرگوار را به تقوا و رعایت حدود الهی دعوت می کنم به این که همه ما مواظب باشیم جلوی شهوت های بیجا را بگیریم

حجت الاسلام کیخا در ادامه بیان داشت: مواظب شیاطین و سربازان شیاطین باشیم و مواظب باشیم که از دایره ی بندگی خدا در هیچ حالی خارج نشویم.

وی در ادامه گفت : تفسیر سوره حجرات را در خدمت شما عزیزان بودیم، سوره ای که بنا به فرمایش برخی مفسرین، سوره ی اخلاق نامیده شده و دارای توصیه های اخلاقی زیادی برای مومنین و مسلمین است.

وی با اشاره به آیه ۷ این سوره بیان داشت : خداوند است که حب ایمان را در دل ما قرار داده و این لطف و توفیقی از سوی خداست.این که ما گناه را زشت می دانیم و از کفر تنفر داریم نیز توفیق خداست.

کیخا با اشاره به آیه ۹ سوره حجرات افزود: خداوند در این آیه می فرماید: اگر دو گروه از مومنین را دیدید که با هم قتال می کنند و می جنگند بین شان صلح و دوستی برقرار کنید و بی تفاوت نباشید.اگر یکی از آن ها کوتاه نیامد و به ظلمش نسبت به گروه دیگر ادامه داد، با او بجنگید تا این که از اشتباه خودش به امر خدا برگردد. باید جلوی ظلم مومن بر مومن دیگر را گرفت.

حجت الاسلام کیخا امام جمعه شهرستان زابل در خطبه های دوم بار دیگر با دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا گفت :

۱۷ ربیع الاول سالروز میلاد مسعود سیدالانبیاء خاتم المرسلین حضرت محمد بن عبدالله(ص) و میلاد مبارک سبط عزیزشان، ششمین وصی پیامبراکرم، حضرت امام جعفر صادق(ع) است. این ایام مبارک و هفته وحدت را به همه شما عزیزان و عموم مسلمین جهان تبریک و تهنیت عرض می کنم. امروز را به روز اخلاق و مهرورزی معرفی کرده اند.

وی گفت : امیدواریم که مسلمین جهان حول محور پیامبر اکرم صفوف خودشان را محکم تر کنند. که این باعث اعتلای اسلام و مسلمین در تمام جهان می شود و باعث خارج شدن تمام مسلمین از غل و زنجیر استکبار جهانی است.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه تفرقه و تنازع بین مسلمین سبب ضعف مجامع مسلمین است اظهار داشت: با همدیگر تنازع نکنید و درگیر نشوید، این باعث فشل و سستی و ضعف در شما می شود و قدرت شما را می گیرد و دشمن بر شما مسلط می گرداند.امروزه بیش ازهر زمانی ضرورت مقوله وحدت حس می شود.

وی گفت: تفرقه باعث تقویت دشمن قسم خورده اسلام شده و باعث به چپاول رفتن ذخایر ملی کشورهای اسلامی می گردد.

تفرقه افکنان و آن هایی که با قلم و سایت، صفوف مسلمین را در هم می شکنند و باعث اختلاف شیعه و سنی می گردند، خواسته یا ناخواسته سربازان استکبار و جنود ابلیس اند.

وی در ادامه با توصیه به مداحان و منبری ها در خصوص آگاهی نسبت به دسیسه های دشمن افزود :

به همه توصیه میکنم مواظب دسیسه های دشمن باشند، نکند در برخی مجالس و محافل حرف احمقانه ای زده شود که صفوف مستحکم مسلمین را تضعیف کند.به همه مردم اعم از شیعه و سنی توصیه می کنیم که اگر یک فردی جایی حرفی زد، این را به حساب عموم مسلمین، شیعیان و اهل سنت حساب نکنید.گفتمان شیعه و سنی را رهبر انقلاب معرفی کرده اند وآن گفتمان وحدت است.

وی در ادامه افزود: قرآن می فرماید به ریسمان محکم خدا دست بزنید و متفرق نشوید.وحدت باعث قدرتمند شدن و عزت اسلام و مسلمین می شود و سبب خوار و زبون شدن استکبار جهانی است.

وی با اشاره به ۱۹ دی سالگرد قیام خونین مردم قم در سال ۱۳۵۶ بیان داشت :

مردم با ایمان محکم و بصیرت بالا و اقدام به موقع قیامی را شکل دادند که باعث برکات زیادی شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در این روز افزود:

درس قیام ۱۹ دی درس ایستادگی در راه حق است.۹دی تداوم ۱۹ دی است. مردم نشان دادند که با وجود همه مشکلات و تحریم ها و هزینه های بالا، ذره ای از ارزش های خود عقب نشینی نکرده و محکم تر از قبل در میدان ایستاده اند.

ایشان در ادامه با اشاره به این که دشمن هنوز هم دشمنی اش را با دسیسه های مختلف علیه نظام اسلامی ادامه می دهد افزود: یکی از این نقشه های دشمن تحریم است که راه شکست دشمن در ایستادگی است،بهترین راه شکست دشمن در همه عرصه ها گفتمان استقامت است.

با گفتمان استقامت می توان دشمن را به زانو درآورد.

نقشه تحریم ها، نقشه کاهش قیمت نفت، اینها همه با توکل به خدا محکوم به شکست است.

حجت الاسلام کیخا گفت :

چهارشنبه ۲۴ دی سالروز انتصاب آیت الله العظمی سید علی حسینی خامنه ای( مدظله العالی) به امامت جمعه تهران از سوی امام خمینی(ره) در سال ۱۳۵۸ است. عزیزی که از ذخایر الهی اند. خلف صالح امام راحل که با زندگی زاهدانه و رفتار پیامبر گونه خودشان محبوب دل مومنین شده اند.

کیخا در ادامه به چند نکته به طور مختصر اشاره نمود :

در این هفته یادواره شهید عالی را داشتیم، شهید شاخص دانش آموزی.عزیزی که نحوه شهادت ایشان انسان را شگفت زده می کند.بدن خودش را روی سیم خاردار قرار می دهد و معبر را برای رزمندگان ایجاد می کند و به همین طریق هم به شهادت می رسد.

اینها شهدای شاخص منطقه دارالولایه هستند.

ایشان در ادامه افزودند: اگر ما همیشه و در همه کارها همدل ومتحد باشیم و همه مطالبه گری کنیم، مردم و مسولین دوشادش هم حرکت کنند به زودی به همه حقوق از دست رفته خود خواهیم رسید. به زودی با همین تلاشی که شما دارید با تلاشی که مسئولین دارند، دولت محترم، استاندار محترم، فرمانداران محترم به ویژه فرماندار ویژه زابل و استاندار و نماینده های محترم منطقه تجاری را نیز عملیاتی خواهید دید. بزودی مرز سیستان را خواهیم دید که به چشم فرصت نگاه می شود و تجارت چمدانی را ان شا الله افتتاح خواهیم دید

ایشان در ادمه افزودند: به زودی مشکل اشتغال مرتفع خواهد شد و شاهد خواهیم بود با مطالبه گری شما مخصوصا جوانان و رسانه ها و هنرمندان و این حرکت همگانی، مسئول میراث فرهنگی استان که با توصیه ها و هشدارهای بنده هنوز که هنوز است پا را در عرصه عمل نگذاشته و نشان داد که بی کفایت است و لیاقت اینکه در مورد بهشت باستان شناسان که سیستان است نظر بدهد، ان شا الله این شخص برکنار می شود و یک شخص لایقی می آید و خواهیم دید که صنعت گردشگری که چشم همه باستان شناسان جهان به شهر سوخته است،که چه زمانی راه باز شود و بتوانند از نزدیک شاهد این آثار فرهیخته باشند، رونق خواهد گرفت.

با مطالبه گری که مقام معظم رهبری بارها توصیه کردند مخصوصا جوانان را، که مطالبه گر باشید و تا حقتان را نگرفته اید ساکت ننشینید. با این مطالبه گری شما به زودی خبرهای خوشی را می بینیم که به ما خواهد رسید.