۱۹۱ واحد بخش صنعت سیستان و بلوچستان در مرحله بهره‌برداری است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در بخش معدن سیستان و بلوچستان، جهش انفجاری روبه رشد در حال وقوع بوده و اکنون ۱۹۱ واحد در دست اجرا در مرحله بهره‌برداری قرار دارند.

به گزارش نی زار، نادر میرشکار امروز در مراسم تجلیل از صنعت‌گران و معدن‌کاران سیستان و بلوچستان اظهار کرد: چالش‌ها شناسایی، برنامه‌ها کارشناسی و تدوین و اهداف و نقشه راه نیز مشخص شده است و اکنون که شرایط ویژه برای رشد و توسعه استان فراهم است باید فرصت به دست آمده را غنیمت شمرده و از دست ندهیم.صنعت

وی بیان کرد: واحدهای صنعتی و تولیدی که دچار مشکل بودند براساس اولویت‌بندی مشکلاتشان طبقه‌بندی و آسیب‌شناسی شدند، واحدهای نیمه فلج دوباره حیات یافته و به چرخه تولید آمده‌اند و زمان کشی و بروکراسی اداری یعنی از دست دادن این فرصت بهینه است.

رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: در بخش معدن، همان جهش انفجاری معروف روبه رشد در حال وقوع است و در بخش صنعت، برنامه‌های استراتژیکی تدوین شده و در حال حاضر ۱۹۱ واحد در دست اجرا بوده و در به پروسه بهره‌برداری نزدیک شده‌اند.

میرشکار افزود: مشکلات سرمایه در گردش در حال مرتفع شدن است و چنانچه خدمات سردخانه‌ای، انبارها، سوله‌ها و مراکز تجاری هم بتوانند در بخش ارزی از صندوق توسعه ملی استفاده کنند، بخش اعظمی از معضلات حل می‌شود.

معدن گنج و میراث ذخیره‌ای نیست

رئیس انجمن معدن‌کاران سیستان و بلوچستان هم در این همایش اظهار کرد: بعد فرآوری و اشتغال‌زایی سالم در استفاده از معدن مطرح است.

غلام‌سرور نوتی‌زهی افزود: تا کنون فراز و نشیب‌های زیادی در این صنعت رخ داده اما اکنون با همت مسئولان استانی، افق خوبی برای این سرمایه ملی در استان برنامه‌ریزی و شرکت‌های سرمایه‌گذاری خوبی از جمله (ایمیدرور ۲۰ با ۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری) در این حیطه ورود پیدا کرده‌اند که باید از فرصت‌های به دست آمده به خوبی بهره گیریم.

وی به تدابیر خوبی که در زمره مشارکت مرزنشینان از سوی مسئولان اتخاذ شده اشاره کرد و گفت: با حرکت‌های مثبت انجام شده، شاخص امنیت در استان ارتقا یافته و بیشتر مشکلات ازجمله سوخت با کمک مسئولان حل شده است.

رئیس انجمن معدن‌کاران سیستان و بلوچستان خواستار شتاب در عملکرد شرکت مس چهل کوره شد و عنوان کرد: هنوز مناطق کور و کشف نشده معدنی در استان وجود دارد که عزم مردمی و مسئولان را می‌طلبد.

منبع : تسنیم