تجمع بزرگ سیستانیان در مطالبه حقابه هیرمند+گزارش تصویری - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مردم سیستان در اعتراض به عدم تخصیص حقابه هیرمند ازسوی طالبان و همچنین دیپلماسی آبی منفعلانه وزارت امور خارجه در میدان یعقوب لیث زابل تجمع کردند.

دوشنبه ۹ مرداد ماه بیش از ۳ هزار نفر از مردم سیستان در محل میدان یعقوب لیث زابل فریاد حقابه هیرمند را سر دادند و خواستار موضع فعالانه تر دولت در قبال تامین حقابه شدند.

تصاویر از : مصطفی حمزه ای

همچنین شعار‌هایی با مضمون سیاسی نهی طالبان و حمایت از جبهه مقاومت نیز بر روی بنر‌ها خودنمایی می‌کرد: «طالبان نشان دادند حسن همجواری را نمی‌فهمند، کمک کنیم تا جبهه مقاومت بر افغانستان حاکم شود»، «ایران با حمایت از جبهه مقاومت افغانستان زمینه رفتن طالبان را مهیا کند»، «چرا وزارت خارجه در ازای تحویل سفارت به طالبان، حق‌آبه را طلب نکرد؟»، «با استفاده از اهرم‌های فشار، به حکومت طالبان بر افغانستان پایان دهیم»، «طالبان را تحریم کنید و بساط حکومت‌شان را بر افغانستان برچینید»، «طالبان امروز سیستان را از حق‌آبه محروم کردند و فردا از امنیت پایدار. برای امنیت سیستان از جبهه مقاومت حمایت کنیم»، «طالبان با عدم پایبندی به معاهده ۱۳۵۱ ثابت کرد که همسایه خوبی نخواهد شد، به جای اتلاف وقت عرصه را بر آن‌ها تنگ کنید»، «اول: برادری، دوم: همسایگی، سوم: معامله، چهارم: قدرت» و… نشان از دلزدگی مردم منطقه از همجواری با طالبان در افغانستان داشت.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.