کاهش ۵۲ درصدی بارش‌ها در سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تا هشتم اسفند میزان بارندگی در استان ۲۵.۲ میلی‌متربوده که نسبت به دوره مشابه بلند مدت ۵۲ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۳ درصد کاهش داشته است.

محسن حیدری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با ورود سامانه بارشی به سیستان و بلوچستان از شب گذشته در ایستگاه فرودگاه زاهدان یک میلی‌متر و در اطراف زاهدان نزدیک به ۲ میلی‌متر بارندگی گزارش شده است.

وی بیان کرد: این سامانه بارشی بعداز ظهر امروز زاهدان، میرجاوه ، تفتان و نصرت آباد را درگیر خواهد کرد و شاهد بارش‌ باران در این شهرستان‌ها خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیا اینکه سامانه بارشی جدید تا بعدازظهر پنجشنبه در استان فعال است افزود: این سامانه فردا و پنجشنبه در مناطق جنوبی و ارتفاعات جنوبی فعال و عمده فعالیت آن در مناطقی مانند سراوان، ارتفاعات ایرانشهر و نیکشهر خواهد بود.

وی با اشاره به بهاری بودن سامانه گفت: رگبار شدید باران همراه با رعد و برق از ویژگی‌های این سامانه بارشی است و توصیه می‌شود از تردد در مسیل‌ها و به منظور جلوگیری از برخورد صاعقه از رفتن به ارتفاعات دوری شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.