۴۱۷میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای به سیستان وبلوچستان تخصیص یافت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مهرداد عرب اول در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهارداشت: اعتبار تملک دارایی ها و سرمایه استان، سه هزار و ۹۸۶ میلیارد تومان بوده که ۲۵۲ میلیارد تومان در قالب طرح توسعه مکران و هزینه‌ای پرداخت شده است.

وی بیان کرد: برای توسعه اسکله کنارک، بندر صیادی تنگ و بهسازی محور نیکشهر چابهار نیز ۹۲ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در بخش محرومیت زدایی برای اجرای طرح‌های هادی روستایی به بنیاد مسکن استان ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان نیز در این نشست با اشاره به جذب بیش‌از ۲ هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه برای استان گفت: منابع به موقع ابلاغ می‌شوند ولی متاسفانه در جذب منابع، دستگاه‌های اجرایی استان مشکل دارند.

منصور بیجار افزود: برای اجرای طرح راه آهن زاهدان به چابهار مبلغ سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل مصوبات سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان اختصاص یافته است.

نماینده مردم خاش میرجاوه و نصرت آباد در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست برگشت بودجه را به خزانه خیانت به مردم استان دانست و گفت: در حالیکه ۵۱ درصد جمعیت استان روستایی هستند خدمات رسانی مناسب به روستاییان باید از اولویت‌ها باشد.

حسین زهی افزود: سیستان و بلوچستان در شاخص‌های طرح هادی روستایی، پایین تراز میانگین کشوری است و هنوز ۳۰ درصد منابع صندوق توسعه ملی را استان نتوانسته جذب کند.

معاون منابع انسانی و توسعه استانداری سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به عدم جذب ۱۲ میلیارد تومان توسط دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: این دانشگاه باید در این خصوص پاسخگوی دستگاه‌های نظارتی باشد.

عباسعلی ارجمندی افزود: در سیستان و بلوچستان مشکل بودجه نداریم ولی مشکل برنامه ریزی توسط مدیران اجرایی را داریم لذا انتظار می‌رود مدیران دستگاه‌های اجرایی برای جذب اعتبارات برنامه ریزی‌های مدونی داشته باشند.

وی تصریح کرد: دستگاه‌هایی که اموال مازاد دارند می توانند با فروش این اموال پاداش بازنشستگان دستگاه‌های خود را پرداخت کنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.