استاندار: حفظ جایگاه سیستان در جایگاه حفظ امنیت ملی است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

استاندار گفت: حفظ جایگاه سیستان در جایگاه حفظ امنیت ملی است و تاکیدات مقام معظم رهبری در توجه ویژه به منطقه سیستان، مبین این جایگاه است.

نی زار: نشست حسین مدرس خیابانی”استاندار سیستان و بلوچستان” با اعضای شورای شهر زابل پیش از ظهر امروز در استانداری برگزار شد.

مدرس خیابانی در این نشست به نگاه ویژه و تاکیدات مقام معظم رهبری بر توجه ویژه مسئولین به منطقه سیستان اشاره کرد و افزود: فرمایشات و نگاه مقام معظم رهبری به منطقه سیستان مبین اهمیت جایگاه سیستان به عنوان تنگه احد است و تعبیر ایشان از منطقه سیستان به عنوان تنگه احد باید به لحاظ عملی و میدانی در رفتار مسئولین نمود پیدا کند.
وی افزود: دولت نیز توجه ویژه‌ای به منطقه سیستان دارد تا جایی که مقام رئیس جمهور مشاور ویژه ای برای پیگیری امور مربوط به منطقه سیستان منصوب و پیگیری ویژه امور مربوط به منطقه سیستان را در دستور کار قرار داده است.
بر اساس این گزارش در این نشست برخی از مسائل و مشکلات شهر زابل توسط اعضای شورا در جلسه مطرح و استاندار دستورات و راهکارهای لازم برای موارد مطرح شده ارائه داد.

در این جلسه مواردی از جمله کمبود اعتبارات نقدی در حوزه شهرداری و تخصیص اعتبارات در قالب اوراق اسناد خزانه، کمبود اعتبار شهرداری جهت تملک اراضی،عدم تکمیل کمربندی شهر زابل، عدم تخصیص سوخت واحد تولید آسفالت شهرداری، عدم تسویه پسماند شهر زابل، مشکلات مربوط به حوزه مبلمان شهری و نبود فضای تفریحی و فضای سبز مطلوب در حوزه شهر زابل توسط اعضای شورای شهر زابل مطرح شد.
پس از طرح این موارد استاندار خطاب به مدیرکل امور شهری تاکید کرد: یکی از معاونین وی به صورت خاص و ویژه مسائل مربوط به منطقه سیستان را مورد رصد و پیگیری قرار دهد.

مدرس خیابانی در این نشست دستور داد: موضوع میدان ورودی شهر زابل تحت عنوان”میدان رستم”ظرف یک هفته جانمایی و طی یک هفته در کمیسیون ماده ۵ مصوب شود. همچنین مقرر شد با توجه به وجود ۴۲ محله حاشیه‌ای در شهر زابل، بنیاد مسکن استان ۵ محله حاشیه نشین در شهر زابل را جهت بازسازی و تسطیح معابر و خیابانها بر عهده بگیرد.

استاندارگفت: با توجه به وجود تعداد زیادی از ماشین آلات سنگین در حوزه شهری که از سهمیه سوخت نیز برخوردارند و از سویی ارائه خدمات ندارند ،دستگاه های متولی ارائه سوخت به این ماشین آلات را منوط به همکاری مالکین این دستگاه ها با شهرداری نمایند و در صورت عدم همکاری، سهمیه سوخت این ماشین آلات قطع شود.
همچنین در راستای تقویت ناوگان شهرداری زابل، استاندار دستور داد: ماشین آلات سنگین مدیریت بحران استانداری به مدت ۳ ماه در اختیار این شهرداری قرار گیرد.
مدرس خیابانی همچنین در خصوص تصفیه پساب شهر زابل، ورود سرمایه گذار بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه و فروش آب تصفیه شده به شهرداری برای تامین آب مورد نیاز فضای سبز را خواستار شد.
وی افزود: در راستای تقویت و حمایت از شهرداری از ظرفیت بند”و” بودجه و همچنین سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود.
استاندار تاکید کرد: اعتبارات شهرداری هم در حوزه بازآفرینی شهری و هم در حوزه اعتبارات بحران به صورت نقدی اختصاص یابد.
مدرس خیابانی افزود: شورای شهر زابل تلاش کند با ارائه ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری شهر زابل و ارتباط با سرمایه گذاران بخش خصوصی، بستر مناسب برای ورود سرمایه گذار بخش خصوصی را فراهم کنند و استانداری نیز سرمایه گذاران را به سمت ظرفیتهای سرمایه‌گذاری در منطقه زابل هدایت خواهد

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.