تعیین تکلیف نیرو های طرحی،پایان طرحی و۸۹ روزه وزارت بهداشت - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار:نشست بررسی وضعیت استخدامی نیروهای طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه وزارت بهداشت به ریاست فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و با حضور سلمان اسحاقی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و سیدمهدی فرشادان نماینده مردم سنندج و دیواندره و کامیاران و رحیمی معاون وزیر بهداشت، جمالی معاون سازمان اداری و استخدامی، قنبری مدیرکل نیروی انسانی سازمان اداری استخدامی و تعدادی از مدیران زیرمجموعه وزارت بهداشت برگزار شد.

فداحسین مالکی در این نشست با بیان اینکه در زمان شیوع کرونا که همه کشور درگیر این بحران بود و این ویروس کشنده بیرحمانه جان بسیاری از مردم را گرفت تعدادی از جوانان به کمک کادر سلامت هم در حوزه پرستاری و هم خدماتی و هم سایر بخش ها آمدند بنابراین لازم است امنیت شغلی این افراد حفظ شود.

وی تصریح کرد: هدف از برگزاری این جلسه این است که همه این نیروها ساماندهی شوند و در هر شرایطی در میدان حضور داشته باشند در این راستا مسئولان نظام و دولت باید نسبت به رفع مشکلات آن ها اقدام کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان نشست تاکید کرد: قرار شد آقای رحیمی معاون وزیر بهداشت بخشنامه ای به تمام روسای دانشگاه ها ابلاغ کند که این نیروها به طور جدی مورد حمایت قرار گیرند.

تعیین نحوه ساماندهی این نیروها ظرف ۱۰ روز آینده توسط وزارت بهداشت و سازمان اداری استخدامی

سلمان اسحاقی در ادامه افزود: ۳ گروه طرحی، پایان طرحی و ۸۹ روزه در زمان شیوع کرونا به طور جدی فعالیت کردند اما در شرایط کنونی متاسفانه به این دلیل که زمان مقرر شده برای فعالیت شان به پایان رسیده است با تعدیل مواجه شده اند.

وی تصریح کرد: ما در جلسه ای که روز جمعه با این افراد داشتیم که از تمام اقصی نقاط کشور جمع شده بودند مطالباتشان را بررسی کردیم و قرار شد طی جلسه ای با معاون وزیر بهداشت و معاون سازمان اداری استخدامی کشوری برگزار کنیم و این مطالبات را مطرح کرده و برای آن تدبیری بیاندیشیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در جمع بندی مطالبی که در این نشست مطرح شد، یادآور شد: براساس گفته معاون وزیر بهداشت دانشگاه ها اجازه ندارند به هیچ وجه این نیروهای شرکتی، طرحی و ۸۹ روزه ها را تعدیل کنند به غیر از اینکه مرتکب تخلفی شده باشند.

وی افزود: سازمان امور اداری استخدامی کشور نیز درخواست کرده بود تا نشستی برای تعیین تکلیف سهمیه ۱۰۰ هزار نفری که باید برای استخدام

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.