موج گسترده مخالفت های مردمی در انتصاب استاندار غیربومی/ نخبگان سیستان و بلوچستان همچنان مظلوم و فراموش شده - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

بر اساس شنیده های موثق دولت سیزدهم بنا دارد در چند روز آینده استاندار سیستان و بلوچستان را معرفی و منصوب نماید اما برخلاف استان خوزستان گویا قرار نیست استاندار سیستان و بلوچستان از فرزندان خود استان باشد!.

بسیاری از مردم و نخبگان استان به این تصمیم دولت معترضند و معتقد هستند با وجود ده ها و صدها چهره مطرح و قابل طرح ملی از این استان دیگر انتصاب استانداران غیربومی که همواره نیز عملکردشان مورد انتقاد بوده ، بس است.

حال مردم این استان از نمایندگان خود انتظار دارند در برابر این بدعت ناشایست مردانه ایستاده و برای همیشه بساط انتصاب غیربومیان در این استان را که به یک رویه و عرف تبدیل شده، برچینند.

گفتنی است در دولت سیزدهم علیرغم تاکید و شعار رییس جمهور مبنی بر استفاده از نیروهای شایسته این استان در سطح ملی اما هیچ نشانی از نخبگان سیستان و بلوچستان در هیات دولت نیست و شایسته این می باشد که دکتر رئیسی حداقل در انتخاب استاندار توجه ویژه ای به نیروهای بومی استان داشته باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.