تصویب کاهش ۵۰ درصدی تعرفه برق مشترکین روستایی سیستان و بلوچستان صحت ندارد! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : خبر تصویب کاهش ۵۰ درصدی هزینه برق مناطق فاقد گاز استان سیستان و بلوچستان در بودجه سال ۱۴۰۰ صحت ندارد!

به گزارش نی زار، اخیرا در کانال اطلاع رسانی یکی از نمایندگان سیستان خبری منتشر گردید که با بررسی های صورت گرفته گویا این خبر با این عنوان صحت ندارد!

طبق خبر منتشر شده؛ در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۰ به پیشنهاد یکی از نمایندگان سیستان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کرده اند که پول برق مناطق فاقد گاز در استان سیستان و بلوچستان برای سال آینده، ۵۰ درصد محاسبه خواهد شد، انتشار این خبر ابهامات بسیاری را ایجاد نمود که با بررسی های صورت گرفته مشخص شد خبر با این عنوان صحت ندارد و موضوع چیز دیگری ست.

بر اساس آنچه از مصوبه مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ پیداست نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کرده اند در مناطقی که گاز کشی هنوز صورت نگرفته است خصوصا روستاهای استان سیستان و بلوچستان هزینه بیمه مشترکین که برای مشترکین شهری ۱۰۰۰ ریال ( صد تومان ) و مشترکین روستایی ۵۰۰ ریال ( ۵۰ تومان ) می باشد، به صورت تخفیف ۵۰ درصدی کسر شود و مشترکین برق شهری زین پس ۵۰۰ ریال و مشترکین‌ برق روستایی ۲۵۰ ریال به عنوان بیمه پرداخت خواهند کرد.

بدین ترتیب تصوری که عامه مردم به اشتباه از این خبر داشتند ( کاهش ۵۰ درصدی کل هزینه برق ) اساسا صحت ندارد و مشخص نیست این اشتباه فاحش رسانه ای با چه هدفی انجام گرفته است!

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.