دکتر محمدتقی رخشانی مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور را به مناظره دعوت کرد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : دکتر محمد تقی رخشانی از چهره های برجسته سیاسی و شاخص اصلاح طلبان استان در واکنش به مخالفت مدیرکل تقسیمات سیاسی وزارت کشور با تقسیم استان سیستان و بلوچستان وی را به مناظره دعوت کرد.

با اعلام وصول طرح #تقسیم_استان سیستان و بلوچستان به چهار استان واکنش های متفاوتی دیده شد.

بطور طبیعی عده ای با این طرح موافق و عده ای هم مخالف بودند و کسانی هم بی طرف بودند و شاید کار مطالعاتی بیشتر را ضروری میدانستند.

در فضاهای مختلف عده ای تلاش نمودند که اینگونه وانمود نمایند که سیستانیها موافق تقسیم و بلوچ ها مخالف تقسیم هستند در حالی که در میان موافقان طرح تقسیم هم سیستانی ها و هم بلوچ ها هستند و برعکس در میان مخالفان طرح تقسیم، هم بلوچ ها و هم سیستانیها هستند. البته در این میان تعدادی را هم داریم که در میانه ایستاده اند و چون با موافقان طرح می نشینند از مزایای تقسیم استان می گویند و چون با مخالفان طرح تقسیم می نشینند از معایب تقسیم می گویند.

اگر از این گروه بگذریم موضع وزارت کشور هم جالب توجه است زهرا احمدی مدیرکل تقسیمات کشوری هم این طرح را غیرکارشناسی و چالش برانگیز خوانده و اظهار نظر کرده چه بسا تقسیم استان موجب پسرفت توسعه ای منطقه شود.

این بیان در واقع پنهان کرد ترس وزارت کشور از ورود به عرصه ای مهم است و الا آنچه ازطرف ایشان بعنوان شاهد مثال برای ضرورت مطالعات گسترده بیان شده، استفاده از ظرفیت دریا و مرزهای زمینی و دریایی در توسعه عدالت محور است.

خانم احمدی توجه ندارند که برای انتقال آب از دریای عمان به داخل استان و تا خراسان جنوبی هیچ ضرورتی به پیوستگی استان نیست کما اینکه اکنون آب خلیج فارس در حال انتقال از طریق هرمزگان به کرمان و یزد می باشد. در استفاده از مرزها هم ایشان توجه ندارند که هم اکنون #چابهار منطقه آزاد است و سیستان هم در شرف تبدیل به منطقه آزاد است و میرجاوه منطقه ویژه اقتصادی است و چند گذر مرزی هم در سرتاسر مرز وجود دارد و از همه مهمتر اینکه تقسیمات داخلی کشور هرگز مانع خدمت رسانی به استانهای مقابل و پشت سر نمی شود.

در نهایت برای روشن شدن مطلب، خانم زهرا احمدی مدیرکل تقسیمات کشوری را به مناظره دعوت میکنم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.