اعلام آمادگی جهاددانشگاهی در انجام مطالعات طرح تقسیم استان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی‌زار : رییس جهاددانشگاهی سیستان و بلوچستان از آمادگی این ‌نهاد علمی، انقلابی و دانش‌بنیان برای انجام مطالعات طرح تقسیم استان خبر داد.

به گزارش نی زار به نقل از ایسنا، هر از چندگاه و در مقاطع مختلف، موضوع تقسیم استان سیستان و بلوچستان طرح و پس از چندی از دستور کار خارج می شود،
دگر بار نیز موضوع تقسیم استان به چهار استان سیستان، بلوچستان، سرحد و مکران مطرح و توسط هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام وصول شد.

موضوعی که واکنشهای گسترده‌ای را در محافل و شبکه های اجتماعی برانگیخته و موافقان و مخالفان گوناگونی را اعم از نخبگان ،دانشگاهیان، علما، سیاسیون، نمایندگان، اصحاب رسانه و قاطبه مردم به همراه دارد .

در گفتگوی موضوع با رییس جهاددانشگاهی استان او بر این باور است که بحث در خصوص تقسیمات کشوری آنهم در استانی با ویژگی‌های متکثر و خاصه‌های فرهنگی گوناگون نیازمند کار عمیق مطالعاتیست که قطعا مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی به بررسی جوانب ان خواهد پرداخت.
.
دکتر تاجری افزود: نظام تقسیمات کشور باید به گونه‌ای کارآمد عمل نماید که هر نوع تقسیم سیاسی و جغرافیایی سرزمینی برخوردار از کمترین تنش و بیشترین همنوایی و هم‌آوایی متقابل در درون مناطق و بین مناطق همجوار باشد.

رییس جهاددانشگاهی استان خاطر نشان کرد: جهاددانشگاهی به عنوان نهادی علمی، انقلابی، دانش بنیان و جامع‌الاطراف و برخوردار از شبکه گسترده تحقیقاتی در کشور و دارای پژوهشگاهها و پژوهشکده‌های متعدد و بهره‌مند از اعضاء هیات علمی پژوهشی مجرب و معتبرترین مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران و خبرگزاریهای خود و با نگاهی از درون، آمادگی دارد در صورتی که ماموریت انجام مطالعات کارشناسی این موضوع به این نهاد پر ظرفیت پژوهشی واگذار شود آن را به نیکویی به سرانجام رسانده و نتیجه مطالعات و تحقیقات خود را به متولیان امر عرضه نماید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.