نشست هم اندیشی جوانان و فعالین اجتماعی با فرماندار شهرستان نیمروز - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : صبح روز پنج شنبه جمعی از جوانان و فعالین اجتماعی شهرستان نیمروز درمحل فرمانداری باقهرمانی فرمانداراین شهرستان دیدار داشتند.

در این دیدار تعدادی از جوانان حاضر به بیان مشکلات و دغدغه های این حوزه پرداختند و توجه به اشتغال و ورزش جوانان را یک ضرورت دانستند.

استفاده از افکار و ایده های جوانان برای برون رفت از مشکلات و پیشرفت و توسعه شهرستان و تشکیل خانه جوان از دیگر خواسته های آنان بود.

در این جلسه جوانان شهرستان ضمن اعلام حمایت از فرماندار و همکاران وی از برخی بد اخلاقی ها در فضای مجازی که باعث سیاه نمایی و تخریب چهره های دلسوز و خدمتگذاران شهرستان میشود گلایه مندی خویش را اعلام و اینگونه اقدامات را برای توسعه شهرستان مضر دانستند.

قهرمانی فرماندار شهرستان نیمروز ضمن گرامیداشت لیالی قدر و تسلیت ایام سوگواری حضرت علی(ع) جوانان را سرمایه های اجتماعی شهرستان دانست و تاکید کرد :  جوانی، دوره اعتلای هویت و شخصیت انسانی و فکری است و لازم است برای این مقطع حساس برنامه ریزی لازم داشته باشیم.

ایشان افزود : ما معتقد به استفاده از ظرفیت نیروهای جوان هستیم و هرجایی به جوانان اعتماد کردیم موفقیت های زیادی حاصل شده است.

قهرمانی ایجاد اشتغال برای جوانان را جزء اولویت های لازم الاجرا برای نسل جوان دانست و یادآور شد : گام های جدی در این خصوص برداشته شده است که می توان به تسهیلات ارزان قیمت بنیاد برکت که در سال گذشته این شهرستان رتبه اول استان را کسب نموده، اشاره کرد.

همچنین ایشان به ذکر برخی پروژه ها که در جهت اشتغالزایی در شهرستان ایجاد شده است پرداخت.

فرماندار شهرستان نیمروز ضمن تشویق جوانان به ایجاد تشکل‌های غیردولتی و سازمانهای مردم نهاد در شهرستان از آنها خواست تا یاریگر دستگاه های دولتی به منظور رفع مشکلات حوزه جوانان و مقابله با آسیب‌های اجتماعی باشند و در این خصوص نقش آفرینی کنند.

محمدعلی قهرمانی با بیان اینکه بنده همواره از جلسه با جوانان لذت برده ام و معتقدم که این جلسات از بهترین جلسات کاری ماست عنوان کرد : همیشه خروجی اینگونه جلسات توام با دریافت انرژی ، ایده و انتقادات بسیار راهگشا برای مسائل مختلف شهرستان بوده است.

در این جلسه مقرر شد شورای مشورتی جوانان با محوریت مشاور جوان فرماندار بصورت مستمر تشکیل و همچنین در راستای درخواست جوانان خانه جوان بعنوان مکانی برای سازماندهی و محلی برای  نیاز سنجی وهمچنین رجوع جوانان برای مطرح کردن ایده‌ ها و مشکلات آنان ایجاد گردد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.