تاکید استاندار بر تقویت روابط استان سیستان و بلوچستان با افغانستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه اشتراکات و قرابت‌های فراوانی بین مردم استان سیستان و بلوچستان و مردم جمهوری اسلامی افغانستان است، بر تقویت روابط این استان با ولایت‌های مختلف افغانستان تاکید کرد.

به گزارش نی زار ؛ احمدعلی موهبتی “استاندار” در دیدار با محمدابراهیم طاهریان‌فرد دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان، با ذکر این مطلب که دو کشور ایران و افغانستان بویژه مردم سیستان و بلوچستان دارای اشتراکات و قرابت‌های فراوانی هستند، گفت: باید روابط و مراودات استان با ولایت نیمروز و دیگر ولایتهای افغاستان تقویت شود تا مردم دو سوی مرز بیشترین بهره را از این موضوع ببرند.

وی با ذکر این مطلب که مباحث مبادلات تجاری و تسهیل در میزان ترانزیت و تجارت بین کشورها از جمله موضوعاتی است که همیشه مورد توجه مسئولان دو کشور بوده است؛ اظهار داشت: با توجه به نیاز استان‌های همجوار دو کشور، از وزارت خارجه درخواست داریم موضوعاتی از قبیل مباحث فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و مانند اینها را به صورت تخصصی در اجلاس های مشترک مرزی مورد توجه قرار دهند.

محمدابراهیم طاهریان‌فرد دستیار ویژه وزیر امور خارجه در امور افغانستان هم در این دیدار از ابراز رضایت و علاقمندی مسئولان محلی افغانستان از مراودات و ارتباطات مسئولان استان سیستان و بلوچستان خبر داد و ابراز امیدواری کرد با تلاش مسئولان دو کشور، این ارتباطات تقویت گردد.

گفتنی است؛ استان سیستان ‌وبلوچستان از طریق منطقه سیستان در شمال این استان با جمهوری اسلامی افغانستان دارای هم مرز است و مبادلات مرزی بین دو‌کشور و همچنین تردد اتباع ایران و افغانستان از طریق مرز میلک انجام می‌شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.