۸۰ میلیارد تومان برای پروژه های اقتصاد مقاومتی استان تخصیص داده شده است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گفت: از سال ۹۵ تا انتهای سال ۹۸ از محل منابع استانی ۱۷۲ میلیارد تومان بابت اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی با تخصیص ۸۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شده است.

به گزارش نی زار، مهرداد عرب اول در نشست ویدیوکنفرانسی دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و‌جانشین رییس ستاد اقتصاد مقاومتی در استان‌های سیستان و بلوچستان و فارس که ظهر روز شنبه با حضور استانداران این استان‌ها برگزار شد؛ در خصوص موضوعات مربوط به اقتصاد مقاومتی گفت: در سال ۹۸ چهار جلسه اقتصاد مقاومتی با ۲۶ مصوبه و ۲۷ پروژه مصوب در حوزه اقتصاد مقاومتی داشته ایم که بالاترین این پروژه ها مربوط به بخش های کشاورزی و شیلات، زیربنایی و حمل و نقل بود.

مهرداد عرب اول اضافه کرد: در بخش کشاورزی که پتانسیلها و ظرفیتهای مناسبی در استان وجود دارد، در راستای تحقق پروژه های اقتصاد مقاومتی اصلاح و نوسازی باغات خرما، پرورش شترمرغ، پرورش گیاهان دارویی، پرورش ماهی در قفس و رونق تولید محصولات گرمسیری از مهمترین پروژه های تحقق یافته در استان بود.

وی از افزایش سطح زیر کشت خرمای استان و افزایش تعداد جایگاه های بهداشتی پرورش شتر نیز در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نام برد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در پایان گفت: تعداد پروژه‌های مصوب سیستان و بلوچستان در بخش اقتصاد مقاومتی به ۴۴ پروژه افزایش پیدا کرده که بیش ترین این طرح ها مربوط به بخش کشاورزی، شیلات، طرحهای زیربنایی و تامین منابع آب است.

وی افزود: در سال “جهش تولید” نیز بر اساس دستورالعمل سازمان برنامه و بودجه کشور، با برگزاری جلسه استانی ۱۳۲ پروژه برای استان مصوب شد که برای بررسی به سازمان برنامه و بودجه کشور ارسال شده است که بیشتر این طرح ها در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی، گردشگری، آب، زیربناها و طرحهای تملک دارایی می باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.