تقدیردانشگاهیان «دانشگاه زابل» از مدافعان سلامت سیستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : دانشگاهیان «دانشگاه زابل» طی پیامی از مجموعه «دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل – مدافعان سلامت و پیشگامان خط مقدم مبارزه و مهار همه‌گیری کرونا» در حوزه سیستان تقدیر نمودند.

باسمه تعالی

« وَ مَنْ أَحْیاها فَکَأَنَّما أَحْیَا النَّاسَ جَمیعا…»
هرکس، انسانی را از مرگ رهایی بخشد، چنان است که گویی همه مردم را از مرگ نجات داده است – {آیه ۳۲، سوره مبارکه مائده}

میهن‌پرستی و نوع‌‌دوستی را حد و مرزی متصور نیست و خوشا فرهنگ پربار ایران زمین، بزرگ‌مردان و زنان نیکو خصالی در دامان خود پرورانده است که به فروغِ علم و با خصلت حِلم، معناگرِ ژرف‌ترین جنبه‌های ایثار‌ و فداکاری هستند. آنهایی‌که با جانفشانی و سخت کوشی در خط نخست پاسداری از سلامت و امنیت بهداشتی جامعه، دانش و تلاش خویش را تا پای جان در راه زدودن درد و رنج از جسم و روان بیماران و دمیدن شوق زندگی در جامعه نثار نموده‌اند.

بدین‌وسیله، خانواده بزرگ دانشگاه زابل، مراتب عمیق سپاس و قدردانی خود را به جهادگران و جان‌ برکفان «دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی زابل»، به‌ویژه پزشکان و پرستاران فداکارو سخت‌کوشی که عافیت و آسایش خود را برای تأمینِ سلامت و امنیت مردم به خطر انداخته و پیشگام خط مقدم مبارزه برای دفع تهدید بیماری همه‌گیر هستند، صمیمانه ابراز می دارد؛ اراده‌ی آهنین و همت والای‌شان در ادای تعهد و «اخلاق حرفه‌ای» را می ستاییم و پاسداشتِ مساعی ایثارگرانه‌ی جامعه پزشکی، پرستاری و کادر درمانی را حقی بر گردنِ یکایک آحاد جامعه میدانیم که شایسته است آن را با همراهی و همیاری جمعی در «خودمراقبتی»، «دگرمراقبتی» و «رعایت تمامی ضوابط بهداشتی موکد» به بهترین نحو ادا نمایند.

دل به الطاف بیکران پروردگار رحمان بسته‌ایم و امید داریم که در سایه‌ی پرصلابت تلاشگران حوزه سلامت و درمان، این صخره‌های غیرتمند ایثارگری در مواجهه با امواج عصیان‌گر «بیماری همه‌گیر»، روزهای پرغصه و اضطراب را پشت بگذاریم و از این بحران بزرگ به سلامت عبور کنیم.

سطور جملات و امتداد بی‌انتهای کلمات قاصر از پاسداشتی درخورِ جان‌فشانی و ایثار این انسان‌های بزرگ و ماندگار است. در پناه خداوند متعال، همواره پایدار، پیروز و سلامت بمانید.

هیات رئیسه، اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان دانشگاه زابل

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.