سیستان بلوچستان برای چندمین سال رتبه نخست اعتبارات استانی را به خود اختصاص داد. - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : با حضور خانم #دکتر_اربابی به عنوان معاون برنامه و بودجه کشور #سیستان_بلوچستان برای چندمین سال رتبه نخست اعتبارات استانی را به خود اختصاص داد.

به گزارش نی زار استان سیستان و بلوچستان علیرغم پتانسیلهای زیاد در زمینه های مختلف شامل راه داشتن به آبهای آزاد ، هم مرزی یا دو کشور شرقی ، سرزمینی پهناور با آب و هوای متنوع ، معادن غنی ، مناطق گردشگری مطرح و هزاران مورد دیگر. شاید بتوان‌ گفت این کشور در اندازه یک کشور غنی پتانسیل دارد. عدم توجه به این منابع و پتانسیلها این استان را بعنوان محرومترین استانهای کشور مطرح گرده است.

عدم توجه به ایجاد زیرساختها یکی از مهمترین فاکتورهای ناتوانی در بهره گیری از پتانسیلهای استان است.

اما در سنوات اخیر نگاه به استان سیستان و بلوچستان تغییر کرده است. این تفاوت نگاه را در بحث بودجه بندی کشور مشاهده میکنیم. در چندین سال اخیر رتبه استان سیستان و بلوچستان در تخصیص بودجه در رده های برتر کشوری است.

امسال استان سیستان و بلوچستان‌ در رتبه نخست اعتبارات استانی کشور در لایحه بودجه سال ۹۹ قرار گرفت.

این مهم با تلاش استاندارهای سابق و فعلی جناب آقای موهبتی و خصوصا حضور خانم دکتر اربابی در جایگاه معاونت برنامه و بودجه کشور و تلاش دکتر عرب بعنوان مدیر کل برنامه بودجه استان‌محقق شده است.

ضمن تقدیر از همه بزرگواران این تلاش را ارج مینهیم و بخاطر میسپاریم اگر چهرهای موفق و تلاشگر و متعهد نسبت به استان جایگاهی در رده های بالای مدیریت کشور کسب کنند استان از حضورشان بی بهره نمیماند.

بنابراین قدر شناسی مردم استان از این بزرگواران میتواند تلنگری به دیگرانی باشد که با رفتن از استان و قرارگرفتن در جایگاه کشوری محرومیت و نداشته های استانشان را فراموش میکنند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.