آغاز عملیات ساخت پل رودخانه افضل آباد نیمروز - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

عملیات اجرایی ساخت پل روی رودخانه افضل آباد درشهرستان نیمروز
رودخانه افضل آباد یکی از سرشاخه های اصلی در حوزه سیستان میباشد که با توجه به سیلاب های فصلی که هرساله از کشور افغانستان وارد سیستان میشود پس از جاری شدن در این رودخانه (افضل آباد)حجم آب زیادی را به قسمتهایی ازتالاب درشهرستان نیمروز وشهرستان هامون هدایت میکند.
علی پودینه رئیس اداره راه وشهرسازی شهرستان نیمروز در گفت و گو با خبرنگار نی زار یکی از اولویتهای مهم این اداره را خدمت رسانی به مردم عنوان و افزود : شهرستان نیمروز به لحاظ موقعیت جغرافیایی درحوزه سیستان بیشترین وسعت را دارد که احداث جاده وپل درمسیرهای روستاها باتوجه به ساختار جمعیتی این شهرستان یکی از مهمترین اهداف این اداره است.

رئیس اداره راه وشهرسازی نیمروز گفت:یکی از برنامه های مهم این اداره احداث ۲پل بزرگ و ۶ پل کوچک بر روی رودخانه افضل آباد از توابع بخش سابوری این شهرستان است که علاوه بر احداث این پل ها مسیر تردد شهرستان نیمروز به هامون نیز کاهش میابد.

علی پودینه افزود:باساخت این پل ها فاصله شهرستان نیمروز به هامون بیش از۳۰ کیلومتر کاهش می‌یابد وبیش از ۱۰۰روستا درشهرستانهای زهک هامون ونیمروز راههای دسترسی شان به محور میل نادر به استان خراسان جنوبی هموار ونزدیکتر خواهد شد.وی هزینه اعتبار ساخت این پل ها را ۴ میلیارد تومان عنوان کرد وافزود تمامی این هزینه ها ازمحل اعتبارات استانی بوده است .

رئیس اداره راه وشهرسازی نیمروز گفت: مراحل ساخت پل رودخانه افضل آباد از ابتدای سال ۹۰ آغاز شده که به علت یک سری مشکلات این پروژه به طول انجامید و با پیگیری های مدیر کل محترم راه و شهرسازی در این زمان کوتاه به مرحله اجرای آسفالت رسیده است .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.