رادیولوژی دیجیتال بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک به بهره برداری رسید - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی‌زار : همزمان با دهه مبارک فجر با حضور آیت الله محامی نماینده محترم ولی فقیه در استان ، حجت الاسلام والمسلمین خدری امام جمعه معزز زهک ، اربابی فرماندار شهرستان زهک ، دکتر میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل و اعضای شورای اداری زهک ، رادیولوژی بیمارستان سیدالشهدا (ع) زهک به بهره برداری رسید.

به گزارش نی زار، دکتر میرزایی در آیین افتتاح گفت : این دستگاه ساخت کشور آلمان و با هزینه بالغ بر ۱۴ میلیارد ریال تهیه گردید و عکسبرداری بیماران از این طریق با کیفیت بهتر انجام خواهد شد، دستگاه فوق از بروزترین در سطح کشور است که در این شهرستان محروم مورد استفاده قرار میگیرد.

رئیس دانشگاه در خصوص مزایای رادیولوژی دیجیتال گفت : تصویر به طور مستقیم بر روی صفحه مانیتور مشاهده می شود و سرعت بالایی دارد و می توان در همان لحظه اطلاعات را دریافت نمود و بر عکس روادیولوژی ساده ، تصاویر در ارشیو کامپیوتر موجود است .

وی افزود : با این دستگاه، پزشک فورا به اطلاعات دست می یابد و مانند دستگاه های ساده ، زمان برای تهبه عکس صرف نمی شود ، همینطور تصاویر قابل ارسال بوده و قابلیت ارسال برای پزشکان در دورترین نقاط را دارد .

رئیس دانشگاه اضافه کرد :تصاویر در سایزهای مختلف قابل رویت است که پزشکان می توانتد دقیق تر به اطلاعات بیمار دست یابند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.