تخصیص هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بالغ بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار از محل جدول ۱۰ یک قانون بودجه سال ۹۸ به این استان تخصیص یافت.

به گزارش نی زار ، احمدعلی موهبتی روز پنجشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امسال در جدول ۱۰ یک (اعتبارات استانی پیوسته قانون بودجه سال ۹۸) رتبه نخست اعتبارات متوازن و رتبه دوم اعتبارات تملک کشور به این استان اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه جداول و وضعیت بودجه محرمانه نیست اظهار داشت: جداول بودجه باید روی سایت برنامه و بودجه استان قرار گیرد تا دسترسی برای همگان امکان پذیر باشد.

موهبتی گفت: دستگاه‌های اجرایی توجه داشته باشند در صورت عدم توانایی در متقاعد کردن فرمانداران از فصول اعتبارات، این اعتبارات به فصل دیگر منتقل می‌شود.

رئیس شورای برنامه ریزی سیستان و بلوچستان بیان کرد: ضروری است دستگاه‌های اجرایی حقوق کارکنان خود را به موقع پرداخت کنند و اضافه کارها نیز در کمترین زمان ممکن پرداخت شود.

وی بر تأمین اعتبار امریه سربازی برای بکارگیری نیروهای مورد نیاز ادارات و پرداخت مطالبات دستگاه‌های خدماترسان نظیر آب، برق و گاز برای ارائه خدمات مطلوب‌تر به هم استانی‌ها تاکید کرد.

موهبتی بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی موظفند یک نسخه از موافقت نامه‌های خود را در اختیار مسئولان شهرستانی شأنقرار دهند.

استاندار سیستان و بلوچستان بر پرداخت طلب پیمانکاران برای شتاب در اجرای طرح‌ها تاکید کرد و گفت: پیمانکاران باید اطلاعات خود را در اختیار فرماندار قرار دهند و همچنین اگر تخلفی از سوی فرمانداری در ارتباط با پیمانکاران رخ داد نیز باید برخورد لازم انجام شود.

موهبتی بر تخصیص اعتبارات طرح‌های مشارکتی نظیر خیری و بسیج برای سرعت بخشیدن به پروژه‌ها تاکید کرد.

وی گفت: ضروری است برای اتمام طرح‌های نیمه تمام دانشگاه‌ها از محل توازن ملی و سایر دستگاه‌ها از اعتبارات تملکی کمک شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: اعتبارات استان از محل جدول ۱۰ یک در مجموع افزون بر هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که شامل ۳۳۵ میلیارد تومان سه درصد درآمد نفت و گاز، ۲۸۴ میلیارد تومان تملک استانی و ۸۵۳ میلیارد تومان متوازن استانی می‌شود.

غلامرضا مالکی افزود: این اعتبار در ۳۰ فصل و ۷۲ برنامه در سیستان و بلوچستان توزیع شد.

وی با بیان اینکه رتبه سیستان و بلوچستان در این جدول در کشور دوم است اظهار داشت: اعتبارات تخصیص داده شده این جدول بعد از تصویب امروز در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه به کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها ارجاع داده می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه بخشی از اعتبارات صرف حقوق نیروهای طرحی در استان می‌شود گفت: افزون بر سه هزار و ۴۰۰ نفر به عنوان نیروهای طرحی در استان مشغول بکار هستند./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.