استانی شدن انتخابات مجلس زمینه ساز حضور پررنگ نخبگان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار-معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی اثرات مثبت فراوانی به همراه دارد که یکی از آثار آن پر رنگ شدن مشارکت نخبگان در این حوزه مهم است.

به گزارش نی زار علی زینی وند روز دوشنبه در همایش بزرگداشت روز شوراها در خاش اظهار داشت: مشارکت بانوان در عرصه های اجتماعی و مدیریتی سبب پویایی خدمات می شود.

وی بر اهمیت دادن به استفاده از نخبگان و نیروهای شایسته در حوزه های مدیریتی تاکید کرد و گفت: گفتمان برادری و شایسته گزینی به شکوفایی ظرفیت های استان کمک می کند.

معاون سیاسی اجتماعی استانداری سیستان و بلوچستان چابک سازی دولت، کمک به ارتقای شاخص های کارآفرینی، فقرزدایی و غلبه بر شغل های کاذب، تشکیل تعاونی ها و ایجاد شغل های پایدار با بهره گرفتن از توان نخبگان و شوراها را گامی مهم برای توسعه سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری سیستان و بلوچستان نیز در این همایش گفت: در کشور زمینه برای نقش آفرینی موثر بانوان در حوزه های مختلف فراهم است.

فاطمه فاضلی افزود: برای کمک به اشتغال بانوان سیستان و بلوچستان تاکنون هزار و ۸۰۰ مورد تسهیلات اشتغالزایی اعطا شده است.

وی کمک به ارتقای شاخص های باسوادی بانوان را از اولویت های دولت عنوان کرد و اظهار داشت: ۴۵ برنامه شاخص فرهنگی، آموزشی و اشتغالزایی در حوزه زنان در این استان اجرایی شده است.

مدیرکل بانوان و امور خانواده استانداری سیستان و بلوچستان افزود: همچنین معرفی روستای پاک و در نظر گرفتن غرفه های عرضه صنایع دستی در نمایشگاههای برجسته استانی و کشوری نیز مورد توجه بوده است.

منبع : ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.