تشریح برنامه های شهرداری در آستانه سال نو توسط دکتر خمری شهردار زابل - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

#دکتر_خمری در جلسه با تعدادی از گلخانه داران ، درخصوص برنامه های در دست اقدام شهرداری، برای استقبال از بهار اظهار داشت :

🔹با عنایت به نزدیک شدن فصل کاشت و ایام عید #نوروز باستانی در راستای حمایت از کار آفرینان جوان بومی منطقه #سیستان که در پرورش و تولید گل و گیاه فعالیت دارند و معرفی کار این عزیران به شهروندان محترم، همچنین ایجاد فضای سبز بلوارها و میادین سطح شهر #زابل هر کدام از میادین ورودی شهر در اختیار گلخانه داران عزیز با نظارت شهرداری قرار خواهدگرفت که بصورت افتخاری اقدام به کاشت و آماده سازی فضای سبز میدان نمایند و کار هر کدام از این عزیران با نصب یک تابلو توسط شهرداری به شهروندان معرفی می گردد که در همین راستا شهرداری در نظر دارد که از تولید کنندگان بومی سیستان، قسمتی از گل و گیاه مورد نیاز بلوارها و میادین را تامین نماید.

🔹وی در ادامه افزود : تلاش میکنیم که تا شب عید دور بر گردان جلوی اداره منابع طبیعی واقع در بلوار شهید #نوری را به هر نحو ممکن اجرا و قابل استفاده نماییم.

🔹 #دکتر_خمری با اشاره به پیشنهاد سازنده امام جمعه معزز خاطر نشان کرد: بزودی گردهمایی نمایندگان و شهرداران ادواری زابل را به میزبانی شهرداری زابل خواهیم داشت که در این گردهمایی از نقطه نظرات، تجارب و پیشنهادات این عزیزان در راستای آبادانی شهر #زابل بهره مند گردیم .

وی با تاکید به اینکه شهروندان صبور شهر #زابل بزرگترین اهرم پیشرفت امور شهری می باشند افزود : بزودی دریک فراخوان عمومی از کلیه شهروندان ، تشکلهای مردمی و معتمدین محلات برای پاکسازی ورودیهای شهر ، دعوت به همکاری می گردد، همچنین در یک گردهمایی گروهی از همیاران افتخاری شهرداری که متشکل از دانشجویان و سایر شهروندان محترم می باشند نسبت به رنگ آمیزی و نقاشی دیوارهای سطح شهر اقدام میگردد.

#دکتر_خمری ایجاد هفته بازار در فضای مناسب و قابل قبول همراه با پارکینگ ،ساماندهی شب بازار و جمعه بازار، تهیه دو هزار تن آسفالت جهت لکه گیری آسفالت خیابانها ومعابر اصلی شهر و ترانشه ها، استقرار هفت سین در هفت میدان اصلی شهر، زیبا سازی تعدادی از میادین با گل و گیاه، توزیع نهال درهفته درختکاری بین شهروندان محترم ، برگزاری مراسمات نشاط آور در ایام عید، نصب وسایل و تجهیزات بازی جدید برای کودکان در پارک یعقوب لیث و آماده سازی و تجهیز پارک بانوان واقع در پارک ملت را از دیگر برنامه های شهرداری در آستانه سال نو ،اعلام داشت.

🔹 #شهردار_زابل در خصوص بهسازی پارکهای محله ای اعلام داشت : با همکاری معتمدین هر محله ،پارک هرمحله آماده سازی و تحویل معتمدین محله میگردد که نگهداری هر پارک هم برعهده شهروندان محترم همان محله خواهدبود که دراین زمینه هم براساس پیگیری و درخواست اهالی در اولویت قرار خواهد گرفت.

#دکتر_خمری درخصوص تامین قیر مورد نیاز معابر سطح شهر اظهار داشت : پانصد تن قیر بزودی جهت اسفالت بخشی از معابر به محلات حسین آباد و اسلام آباد حمل میگردد.

🔹همچنین وی از واگذاری زمین محصور کنار شهرداری به شهروندان واجد شرایط بصورت مزایده برای ساماندهی دستفروشان پراکنده در سطح معابر و بازار ، خبر داد.

🔹شهردار #زابل در ادامه بیان داشت : همایش فرمانداران، روسای شوراهای اسلامی شهر و شهرداران شمال استان (حوزه سیستان) به میزیانی شهرداری زابل جهت تعامل و همکاری بیشتر ،به زودی برگزار میگردد.

🔹دکتر خمری از تخصیص اعتبار۳۰۰میلیون تومانی اداره کل #میراث فرهنگی و گردشگری استان جهت ساخت نمازخانه و سرویس بهداشتی در حاشیه میدان #یعقوب_لیث ،خبر داد و افزود : با همکاری و وحدت رویه فی مابین مسئولین و مردم سعی و تلاش داریم، کاستیهای سرزمین مادری مان را تا حد ممکن کاهش داده و فضای شهری مطلوب ودر خور شهروندان فهیم شهر زابل فراهم نمائیم .

🔹همچنین ایشان افزود : نسبت به جمع اوری نخاله های ساختمانی حاشیه میدان یعقوب لیث که از طرف بعضی پیمانکاران برخلاف مقررات تخلیه گردیده با همکاری معاونت محترم منابع آب و خاک سیستان اقدام میگردد.

روابط عمومی شورای اسلامی شهر وشهرداری زابل

🆔 @NeyzarNews

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.