رسانه‌ها بحث انتقال آب از دریای عمان و پروژه چاه آب ژرف در اولویت مطالبات قرار دهند. - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نشست خبری و هم اندیشی جمعی از اصحاب رسانه و سازمان‌های مردم نهاد منطقه سیستان با حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر کیخا عصر چهارشنبه ۱۲ دی ماه ۱۳۹۷ در دفتر امام جمعه زابل برگزار شد.

حجت الاسلام کیخا در خصوص جلسات با اصحاب رسانه گفت: مواضع بنده همیشه روشن است مدتی رسانه‌ها رسالت خود را انجام نمی‌دادند، با کمک هم کارهای خوبی می‌توانستیم انجام بدهیم ولی متاسفانه این تفرقه خیلی هزینه داشت، اما در این مدت اخیر متوجه شدم نشاط به رسانه‌ها برگشته و همان سبک مطالبه گری ادامه دارد. نمیدانم چه شد بعضی قلم‌ها بر زمین گذاشته شد بعضی قلم‌ها فروخته و کرایه داده شد.

امام جمعه زابل خاطر نشان کرد: فامیل و طایفه برای صله رحم و مردم داری حفظ شود، در خطبه‌ها هم گفتم برای منافع سیستان مخالف طایفه گرایی هستم و آن را شرک می‌دانم. اگر جایی سکوت کردم بحث فامیل و طایفه نبود. اما خود درگیری ایجاد شد بعضی‌ها به نفع مسئولی از من عبور کردند. بعضی جاها تنها شدم و فقط امر تکلیف بود که ماندگار شدم.

زابل به ارتقا خواهد رسید اگر داشته‌ها را محکم بگیریم و تغییر در گفتار و روش، تغییر در نوع مطالبات و نحوه بیان ایجاد کنیم. پیشرفت نمی کنیم اگر خودزنی را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: بنده بعنوان امام جمعه رئیس شورای فرهنگ عمومی شهر زابل هستم که از لحاظ کیفیت و کمیت جلسات رتبه اول را در استان دارد، در ۴سال اخیر کارهای فرهنگی خوبی انجام شده است. طرح شهید حججی طرح بسیار بزرگ و فرهنگی خواهد بود که بزودی اجرا می‌شود

ایشان در ادامه دادن جلسات هم اندیشی حوزه و دانشگاه در دفتر امام جمعه ماهانه انجام می‌شود، اساتید حوزه و دانشگاه شرکت می‌کنند و این اتاق فکر شورای فرهنگ عمومی است. جلسات هفتگی مشاورین فرهنگی امام جمعه زابل برگزار می‌شود.

اخیرأ سفری که به قم داشتم از آیت الله شهرستانی نماینده تام الختیار مرجع عالیقدر آیت الله سیستانی دعوت کردم در سیستان حضور داشته باشند که فوری لبیک گفتند و حضور پیدا کردند و ان شاالله سفر ایشان برکاتی داشته باشد.

وی در خصوص مباحث مطرح شده در خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد: باید مباحث اصل نظام و دفاع از نظام اسلامی گفته شود. مباحثی که رنگ و بوی سیاسی نداشته باشد به نفع یا علیه حزب خاصی نباشد.

امام جمعه زابل برای حمایت از جوانان انقلابی گفت: بارها گفتیم جوانان انقلابی هر کار اصیل با موضوعات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و هنری که برای خدمت به مردم با رعایت قوانین انجام دهند ما با تمام توان حمایت می‌کنیم.

در ادامه کیخا افزود: درخصوص استفاده از ظرفیت هنر جوان در مسیر انقلاب به این جریان اعتقاد دارم. باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود، حضرت آقا چقدر در مورد هنر بحث دارد. در ۸ سال جنگ تحمیلی از همه ظرفیت‌های هنر و ادبیات استفاده کردیم.

وی افزود: بنده در خصوص موسیقی اصیل سیستان موافق هستم ولی بارها بدون تعارف گفتم در مباحث کنسرت مخالف هستم. وقتی ما موسیقی اصیل ایرانی و سیستانی داریم که در فعالیت‌های شما دیدم چرا اجرا نشود. برای شاد کردن مردم جنگ شادی برگزار شود که حرکت جمعی: اجرای موسیقی سنتی‚ دهل و ساز محلی‚ اجرای طنز و خواننده سیستانی داشته باشد.

کیخا در خصوص مشکل آب منطقه سیستان گفت: رسانه‌ها بحث انتقال آب از دریای عمان و پروژه چاه آب ژرف در اولویت مطالبات قرار دهند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.