حقایق آب های ژرف برای مردم بازگو شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

امام جمعه زابل در همایش روز جهانی خاک در دانشگاه زابل گفت : موضوع آب های ژرف افکار عمومی را در منطقه سیستان سردرگم کرده به همین سبب باید حقایق آن برای مردم بازگو شود.

حجت الاسلام علی اکبر کیخا افزود: طرح آب های ژرف ابتدا در منطقه اجرا و پس از آن راکد و مجددا بعد از تعطیلی کوتاه مدت اجرایی شد و مردم نمی دانند سرنوشت آن به کجا انجامیده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه مردم از تفرقه و خودزنی اجتناب کنند اظهار داشت: سیستانی های زیادی در نقاط مختلف ایران سکونت دارند که باید یکدیگر را شناسایی و در مراکز تصمیم گیری ورود کنند.

امام جمعه زابل گفت: شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان با وجود نیروی انسانی توانمند، موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در همسایگی کشور افغانستان، نوع خاک و توانمندی های مادی و علمی برای کشور بسیار تاثیر گذار است که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: امروز دست ها و ویژه خوارانی در مرز به مردم عادی اجازه استفاده از ظرفیت های مرز را نمی دهند که باید اقدامات لازم از سوی مسئولان دست اندرکار برای کوتاه کردن دست این قبیل افراد انجام شود.

حجت الاسلام کیخا با اشاره به همایش روز جهانی خاک در دانشگاه زابل گفت: اینگونه همایش ها باید افزایش پیدا کند و خروجی آن که تحقیقات و پژوهش های اساتید و پژوهشگران است توسط دستگاههای اجرایی و مردم استفاده شود.

وی ادامه داد: منطقه سیستان ظرفیت های بی نظیری دارد که با مدیریت صحیح می توان این استعدادها بالقوه را به فعلیت رساند./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.