شهر علی اکبر از داشتن درمانگاه شبانه روزی محروم است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – امام جمعه شهر علی اکبر هامون گفت: این شهر با بیش از هفت هزار نفر جمعیت از داشتن درمانگاه شبانه روزی و داروخانه محروم است.

به گزارش #نی_زار حجت الاسلام مجتبی اشرفیان روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: مردم شهر علی اکبر برای کوچکترین مسائل درمانی خود باید مسیر ۲۰ کیلومتری شهر زابل را طی کنند که نیاز است درمانگاه شبانه روزی و داروخانه در این شهر ایجاد شود.
وی بیان کرد: مشکلات زیست محیطی، آب آشامیدنی، فقر و بیکاری و کم کاری برخی مسئولان مردم شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان را مجبور به مهاجرت کرده است.
امام جمعه شهر علی اکبر ادامه داد: امروز برخی از مردم این منطقه معیشت و روزی خود را از سطل های زباله تامین می کنند و آمار طلاق و بیکاری روز به روز رو به افزایش است.
وی تاکید کرد: باید مطالبات مردمی حوزه سیستان به طور مسالمت آمیز و به دور از فضای تنش زا طرح شود تا مسئولان از حجم مشکلات سیستان آگاه شوند.
حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: بارها مشکلات مردم از طریق رسانه ها، تریبون نماز جمعه و فعالان فرهنگی و سیاسی مطرح شده اما تاکنون هیچ برنامه مهمی برای برون رفت از مشکلات منطقه ارائه و چاره اندیشی نشده است.
وی از نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی خواست تا تصویب منطقه آزاد سیستان را سیاسی نکنند و به دنبال اجرایی کردن آن باشند.
امام جمعه شهر علی اکبر با بیان اینکه منطقه سیستان از ظرفیت های زیادی در حوزه میراث فرهنگی برخوردار است گفت: تاکنون اقدام مثبتی در حوزه گردشگری منطقه سیستان انجام نشده است.
وی اظهارداشت: بارها مسئولان قول بازگشایی گذرهای مرزی و اختصاص سهمیه سوخت برای مرزنشینان شهرهای شمالی سیستان و بلوچستان را داده اند در حالی که هیچ وقت این قول ها عملی نشده است.
حجت الاسلام اشرفیان تصریح کرد: بایستی مشخص شود که چه افرادی از مرز استفاده شخصی می کنند؛ چرا اجازه نمی دهند تا مردم از مرز استفاده کنند در حالی که اگر مرز و سهمیه سوخت به خوبی مدیریت شود بسیاری از آلام مردم کاهش پیدا می کند.
وی آسیب توفان شن در منطقه سیستان را به مراتب بدتر از زلزله توصیف کرد و گفت: زمان وقوع توفان قطعی آب و برق و خانه نشینی مردم را شاهد هستیم.
امام جمعه شهر علی اکبر گفت: فساد در برخی ادارات منطقه سیستان ریشه کرده است و باید دستگاههای نظارتی و قضایی جدی تر ورود کنند.
به گزارش #نی_زار در این نشست محسن عباسیان از فعالان اجتماعی و رسانه ای منطقه سیستان به عنوان مشاور رسانه ای امام جمعه شهر علی اکبر معرفی شد./ایرنا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.