اشک‌های فرماندار زابل برای وضعیت بچه‌های این شهر در هوای خاکی +فیلم - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : هوشنگ ناظری فرماندار شهر زابل برای وضعیت بچه‌های این شهر که هوای خاکی امانشان را بریده، جلوی دوربین رسانه ملی گریه کرد.
گریه فرماندار زابل برای وضعیت بچه‌های این شهر در هوای خاکیبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ این روزها زابل به دلیل طوفان شن و گردوخاک حال و روز خوشی ندارد. تاکنون ۷۰۳ نفر از مردم منطقه سیستان طی ۴۸ ساعت گذشته به دلیل طوفان شن و گردوخاک شدید روانه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی شده‌اند. در طی دو روز گذشته، چندین پرواز این منطقه هم به همین دلیل لغو شده‌اند.

طوفان‌های اخیری که در سیستان و بلوچستان اتفاق می‌افتد، به بادهای ۱۲۰ روزه مشهور هستند که تا حد زیادی قابل مدیریت نیستند. این واقعه به علت توپوگرافی دشت زابل است که ارتفاعات پلنگان در غرب و ارتفاعات بابائی در شمال شرق این دشت واقع شده و منشأ این بادها بر اثر اختلاف فشار بین ارتفاعات شمالی افغانستان و دشت ناامید تقویت می‌گردد. وزش این بادها از اوایل اردیبهشت آغاز و تا شهریور و برخی سال‌ها تا مهر ادامه دارد که به دلیل مدت وزش به نام بادهای ۱۲۰ روزه مشهور است. حداکثر سرعت باد در تیرماه تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد و در بعضی از منابع برای حداکثر سرعت این باد ارقام بالاتری نیز ذکر شده است. این باد در زابل به لوار مشهور است.

با این حال، مسئولان زابل اقداماتی برای مقابله با طوفان شن در منطقه زابل انجام داده‌اند. بر اساس گفته‌های معاون عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان، تعداد زیادی ماسک در سطح شهر‌های محل وقوع طوفان شن میان مردم تقسیم شده و دستگاه‌های خدمت‌رسان مانند اورژانس، راهداری و مجموعه‌هایی از این دست در شرایط فعلی در پست‌های خود حاضر هستند تا به مردم خدمت رسانی کنند.

کودکان شهر زابل در هوای پر از گردوغبار این شهر در حال بازی هستند، در حالی که آنها به دلیل حساس بودن مجاری تنفسی خود نباید در این هوا باشند. هوشنگ ناظری، فرماندار زابل که برای توضیح شرایط این شهر در جلوی دوربین رسانه ملی قرار گرفته بود، اشک‌هایش اجازه ادامه صحبت به او را نداد./باشگاه خبرنگاران

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.