تشریح هزینه کرد های شهرداری در چند ماه اخیر توسط شهردار - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

حمید نوری شهردار زابل در نشست با اصحاب رسانه و مدیران سمن های منطقه سیستان به سوالات حاضرین در این نشست پاسخ گفت.

نوری با اشاره به روند بهسازی پارک ملت زابل بیان داشت : هزینه های پارک ملت تا کنون برابر یک میلیارد و یکصد میلیون تومان بوده است که تا ۲.۵ میلیارد تومان پیش‌بینی می شود، متاسفانه به خاطر شرایط اقلیمی طوفان و گرمای بیش از حد کمی زمانبندی افتتاح پارک ملت با مشکل مواجه شده اما تاکنون ۸۰ درصد این پروژه به پایان رسیده است که بزودی تکمیل و افتتاح می شود.

شهردار زابل در ادامه گفت : در زمینه پارک بانوان در خیابان فردوسی جنب اداره میراث فرهنگی مکانی را در نظر گرفته ایم که بعد از رفع مشکلات برای بانوان پارک مخصوص احداث خواهد شد.

وی تاکید کرد : براساس استاندارد های شهری برای شهر زابل به ۱۰ پارک استاندارد نیاز داریم.

نوری گفت : برای تغییر وضعیت کارکنان شهرداری مجوز تبدیل وضعیت از قرادادی به پیمانی ۲۸۰ نفر از نیروهای شهرداری موافقت سازمان شهرداری ها را گرفته ایم.

مهندس نوری تصریح کرد : در بحث عوارض های ساختمانی افزایش تعرفه نداشته ایم و تعرفه چهار سال پیش را دریافت میکنیم.

نوری افزود : از پای کار آمدن دانشگاه زابل استقبال می‌کنیم و در این زمینه مکاتباتی کرده ایم و منتظر دانشگاه زابل هستیم، دانشکده های هنر، معماری و ادبیات به کمک شهرداری بیایند و ما حاضر به پرداخت هزینه ها دانشجویان برای پایان نامه هستیم، درحال حاضر فرصت طرح کشوری پایلوت در زابل برنامه ریزی شده است که باید از این فرصت استفاده کنیم.

شهردار زابل بیان داشت : سازمان های مردم نهاد بازوان مدیران هستند که باید استفاده شود اگر از این ظرفیت استفادا نشود مدیران ضرر کرده اند، در این زمینه از سازمان های مردم نهاد درخواست همکاری و مشارکت در امور شهرداری را داریم.

شهردار زابل با اشاره به وضعیت بحرانی درآمد در شهر زابل گفت :درآمد روزانه شهرداری از چهل میلیون به ده میلیون رسیده است که فقط حقوق و بیمه کارکنان شهرداری زابل مبلغی معادل یک میلیارد و پانصد تومان است و این در خدمات رسانی تاثیر می‌گذارد.

حمید نوری در رابطه با اوراق بهادار و هزینه کرد آنها گفت : ده میلیارد اوراق را به مبلغ هشت و نیم میلیارد واگذار کردیم که از این مبلغ حقوق و عیدی دی و اسفند ۹۶ به مبلغ سه میلیارد و یکصد و پنجاه میلیون تومان پرداخت شد، به سازمان آتش‌نشانی مبلغ ۶۵۰ میلیون تومان کمک  علاوه بر حقوق پرداخت کردیم و مبلغ یک میلیارد و ششصد میلیون تومان هم به سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است، همچنین مبلغ ۹۰۰ میلیون تومان سنوات بازنشستگی پرداخت گردیده که بخشی از پرداختی ها و هزینه های شهرداری از محل فروش اوراق می باشد.

شهردار زابل  در بخش پایانی این نشست بیان داشت: معضل رشد فضای شهری زابل باید متوقف شود ساخت خانه های ویلایی به آپارتمانی تغییر پیدا کند تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری انجام‌ دهیم و این نوید را می‌دهیم با همکاری مردم و سازمان ها تمام تلاش خود را میکنیم تا بهترین خدمات را با وجود مشکلات برای مردم شهر زابل انجام دهیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.