انتقاد سازنده یا خصومت شخصی سیاسی! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : نشست خبری صمیمانه ریس دستگاه قضایی و دادستا شهرستان زابل با اصحاب رسانه زابل در روز شنبه برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر سرگزی دادستان زابل ضمن گرامی داشت هفته قوه قضاییه و قدردانی از زحمات خبرنگاران به نقش مهم خبرنگاران در عرصه مطالبه گری جامعه و انعکاس دهنده واقعیت ها و نگاه های همسو با منافع مردم اشاره و بیان داشت : انتقاد سازنده لازمه پویا و رشد یک جامعه است اما نباید نقد و انتقاد به گونه باشد که در آن از خصومت شخصی و یا سیاسی باشد و موجب تخریب و آسیب شود، گاهی دیده می شود اختلاف مسولین ناشی از همین رسانه هاست و دیگر این موارد در رسانه ها قابل پذیرش نیست.

سرگزی افزود : انتقاد صحیح باید با ادبیات درست و مناسب صورت گیرد تا سازنده باشد و این را بدانیم برای چه قلم میزنیم، از ظرفیت رسانه برای اصلاح امور استفاده شود و اگر در این فضا توهین یا نشر اکاذیب شود با برهم زدگان افکار عمومی برخورد خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالات خبرنگاران پیرامون مباحث مربوط به شهرداری زابل گفت : پرونده شهرداری در حال بررسی است و درحال حاضر نمی‌شود کامل احضار نظر کامل کرد و باید طی نشست جداگانه در این مورد بحث و گفت و گو شود.

دادستان زابل اشاره کوتاهی هم به تخلفات اداره ثبت اسناد داشت و افزود : متاسفانه در این زمینه تخلفات زیادی صورت گرفته است و تا کنون چهار نفر بازداشت شده اند.

دکتر سرگزی خاطر نشان کرد : ما با برخورد تند مخالفیم معمولا در ابتدا تذکر میدهم و توصیه می‌کنیم تا اصلاح کنند ولی در صورت عدم توجه به وظایف محوله و کوتاهی و تخلف در انجام آن طبق قانون برخورد خواهد شد.

سرگزی ضمن دعوت مردم به همکاری با دستگاه قضا گفت :رسالت دستگاه قضایی این است که جرایم را کشف کنیم و در واقع جرایم با اطلاع رسانی مردم کشف می‌شود و دستگاه قضایی ورود پیدا می کند.

دادستان زابل در ادامه بیان داشت : در خصوص پرونده اسید پاشی نهال ها حکم مناسبی صادر شده است، دوسال حبس تعلیقی و کاشت و نگهداری نهال حکم صادره بوده است.

سرگزی تاکید کرد : دستگاه قضایی زابل نه ماه پیش در خصوص سوخت ورود کرده است اما در حوزه زابل مرزی وجود ندارد در نیمروز هم مرز غیر فعال داریم با این وجود در حوزه مرز و سوخت تخلفاتی داشتیم که درحال بررسی و رسیدگی می باشد.

دادستان زابل افزود : از هفته آینده سعی می‌شود با همراه خبرنگاران به ادارات زابل برویم و نظرات مردم در رابطه با ارائه خدمات ادارات مربوطه  را کسب و در صورت لزوم نظارت ها را بیشتر کنیم.

دادستان زابل از ورود به بحث کافه ها و قلیان خانه ها با توجه به شکایت و گلایه شهروندان خبر داد‌.

در ادامه نشست نجفی ریس دادگستری شهرستان زابل ضمن خیر مقدم و تشکر حضار در رابطه با پرونده های ورودی این حوزه گفت : از تیرماه سال ۹۶به بعد ۳۵هزار پرونده ورودی داشتیم در مقایسه سال گذشته که حدودا ۲۳هزار پرونده بوده است که متاسفانه افزایش داشته ایم.

وی خاطر نشان کرد : در بحث حوزه جرایم خشن از قتل کاهش داشته ایم که اینها را مدیون زحمات و پیگیری دادستان و برخوردشان بوده است.

نجفی دلایل عمده طلاق را بیکاری و وضعیت نامناسب اقتصادی و همچنین عدم پایبندی به مسائل اخلاقی دانست و بیان داشت : معمولا الویت ما در پرونده های طلاق و خانوادگی بحث سازش و صلح از طریق شورای حل اختلاف است که به سازش ختم شود.

گزارش از : فرزاد میرپارسا

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.