دیدار ائمه جمعه منطقه سیستان با دادستان زابل - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار: ائمه جمعه شهرهای مختلف منطقه سیستان به مناسبت هفته قوه قضائیه با دکتر سرگزی، دادستان زابل دیدار کردند.

در این دیدار ائمه جمعه به طرح دیدگاه های خود پیرامون مسایل منطقه پرداختند.

امام جمعه نیمروز : اتحاد بین ائمه جمعه و دادستان ها بسیاری از مشکلات را حل می کند، انتقادات صورت گرفته به ناحق بوده.

امام جمعه بنجار : مطالبی که منتشر میشود نباید همت و انگیزه ما را برای ادامه خدمت کم کند، خداوند متعال از نیت ما را از عملکردمان می داند.

امام جمعه هامون : به فرموده امام راحل « هیچ کس حق ندارد به قوه قضائیه توهین کند»

امام جمعه شهر علی اکبر : آنچه مردم به آن گواهی می دهند قاطعیت ، عطوفت و شجاعت دادستانی در حوزه سیستان است.

امام جمعه زهک : شایسته نیست اقدامات مثبت مسئولین را عوام فریبی و نمایشی به مردم معرفی کنیم

امام جمعه هیرمند : برخی مطالب که در خطبه های نماز جمعه مطرح شده و باعث نگرانی ما نیز شده است درست نبوده و نباید حرمتها شکسته شود.

به گزارش خبرنگار نی زار، در دومین روز از هفته قوه قضائیه ائمه جمعه مناطق سیستان دیداری با دادستان زابل داشتند که در این دیدار ضمن تبریک هفته قوه قضائیه توسط ائمه جمعه به دکتر سرگزی ، و قدردانی از زحمات پرسنل خدوم دستگاه قضایی شهرستان زابل و تلاشهای این نهاد در افزایش امنیت عمومی و کاهش میزان جرایم و همچنین تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی و تکریم ارباب رجوع در این مرجع، هر یک از حاضرین به بیان دیدگاه های خود پرداختند ؛

حجت الاسلام والمسلمین خدری امام جمعه زهک گفت : در طول دوران خدمت خود انصافا ندیده ام دادستانی در مجموعه قضایی به اندازه دکتر سرگزی بتواند این همه در دل مردم نفوذ کند، ایشان از سرمایه های سیستان است و بعضا کارهایی فراتر از وظایف خویش انجام داده است اعتقاد ما تقدس تریبون نماز جمعه است و باید از این تریبون در راستای حفظ نظام و منافع مردم استفاده شود.شایسته نیست اقدامات مثبت مسئولین را عوام فریبی و نمایشی به مردم معرفی کنیم.

در ادامه امام جمعه هیرمند حجت الاسلام والمسلمین گزمه بیان داشتند: مردم در نگاه دادستان محترم جایگاه ویژه ای دارند که این موضوع را در زمان حضور ایشان در هیرمند و بعد از آن در زابل مشاهده نموده ایم.

وی تصریح کرد : در هفته قوه قضائیه آنچه پیش آمده است و در خطبه های نماز جمعه که باعث نگرانی ما نیز شده است درست نبوده و نباید حرمتها شکسته شود.

حجت الاسلام والمسلمین راشکی امام جمعه نیمروز نیز اظهار داشت:حقیقتا پیگیری مشکلات مردم ، احترام به مردم و معتمدین و جامعه روحانیت و اگر توهینی شده است به ناحق بوده و قطعا اتحاد بین ائمه جمعه و دادستان ها بسیاری از مشکلات را حل می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شیخ امام جمعه هامون گفت : یکی از مسائل مهم برای هر نظامی موضوع قضا است که بعد از امرار معاش باعث استقرار عدالت میشود و قضاوتی که منجر به امنیت روحی و روانی مردم باشد باید مبتنی بر عدل باشد که قطعا همینطور است و به گفته امام راحل هیچ کس حق ندارد به قوه قضائیه توهین کند.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان امام جمعه شهر علی اکبر بیان داشت: آنچه در این مدت مشاهده شده است و مردم به آن گواهی می دهند قاطعیت ، عطوفت و شجاعت دستگاه قضایی در حوزه سیستان بوده است و در عین مردمی بودن قاطعیت خود را حفظ نموده است و چهره زیبای دستگاه قضایی را برای مردم به نمایش گذاشته است.

یکی از مشکلات اصلی سیستان عدم تمکین برخی از مسئولین و مردم از قانون است اگر همه از قانون تبعیت کنند رضایت مردم در همه حوزه ها فراهم خواهد شد.قانون باید برای منه امام جمعه نیز باید محترم باشد و آن را رعایت کنیم و ما صحبت هایی که باعث خدشه دار شدن جایگاه قضایی شود از هیچ کس نمی پذیریم.

حجت الاسلام والمسلمین پارسا امام جمعه شهر بنجار نیز تصریح کرد : مردم از عملکرد دکتر سرگزی بسیار رضایت دارند و اگر مشکلی را به ایشان اطلاع داده اند به سریع ترین وجه ممکن پیگیری نموده اند و اگر احیانا مطالبی خلاف این مورد در فضای مجازی منتشر می شود نباید باعث کم شدن انگیزه ما در خدمت رسانی شود خداوند متعال از نیت ما در عملکردمان بهتر از هرکس دیگری آگاه است.

در پایان نیز دکتر سرگزی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان های زابل و نیمروز و دادستان انقلاب شهرستان هامون ضمن تقدیر و تشکر از حضور ائمه جمعه در محل دادسرای زابل بیان داشت : تمام تلاش بنده و همکارانم در حوزه قضایی زابل این است که در حد توان به رفع مشکلات مردم در این مرجع بپردازیم و شرایطی را فراهم نماییم که مردم دستگاه قضایی را به معنی واقعی مأوا و ملجأ خود بدانند و قطعا کاستی هایی نیز در این مسیر وجود داشته که منشاء مختلف داشته است که ان شاءالله بتوانیم در آینده آنها را به حداقل برسانیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.