گلایه امام جمعه زابل از فضاسازی منفی برخی رسانه ها در موضوع پارک ملت زابل/شورای شهر و دانشگاه اتاق فکر تشکیل دهند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار
نی زار : فضاسازی اخیر و هماهنگ برخی رسانه های علیه مجموعه شهرداری زابل و نشر اخبار کذب باعث ابراز گلایه امام جمعه شهر زابل ، حجت الاسلام و المسلمین کیخا شد.
خطیب نماز جمعه زابل در بخشی از خطبه های نماز جمعه ضمن گلایه از برخی رسانه ها بر اتمام هرچه سریعتر پارک ملت که خواست عموم مردم است، تاکید کرد.
وی  بیان داشت : امروز جمعه ۱۸ خرداد ۲۳ ماه مبارک رمضان روز قدر و آخرین جمعه ماه مبارک رمضان « روز قدس است » ؛ روز قدس از ابتکارات و یادگاری های امام راحل عظیم الشان است که از همان ابتدای قیام ، نگاه امام راحل نگاه کلی به تمام مسائل جهانی مسلمین بود.
بفرموده مقام معظم رهبری مسئولین غلط برداشت نکنند که در مقابل فشار اقتصادی مسئولیتی ندارند؛ نخیر مسئولین خوب وظیفه دارند وظایف خود را مورد توجه قرار دهند یکی از آنها اجرای صحیح اقتصاد مقاومتی است، توجه به توان داخلی و قدرتهای داخلی ایران، حمایت از کالای ایرانی و تولید ملیست .
دومین وظیفه مسئولین تحمل فشارها در کنار مردم است ، مردم وقتی ببیند همین فشارها بر روی مسئولین هم است تحمل میکنند اما اگر ببیند که مسئولین بفکر نیستند و یا با حقوق های نجومی هیچ فشاری را متحمل نمیشوند و فقط از مردم توقع تحمل فشار را دارند ، نقشه دشمن به تحقق نزدیک میشود و در واقع دشمن به هدفش نزدیک میشود .
فلسفه بیان مطالبات مردم در تریبون های نماز جمعه همین موارد است که مطالبات مردم به حق مستند و کارشناسی شده و مطالعه شده بیان شود و از مجاری قانونی به حقوق خودشان برسد ، اگر کم کاری مسئولین اینجا گفته نشود و تجمعی را در برداشته باشد و استکبار جهانی سو استفاده از تجمع بکند چقدر برای نظام هزینه دارد ؟ پس مسئولین توجه کنند به تریبون های نماز جمعه و مطالبات مردم
مسئولین هر جمعه در نماز جمعه حاضر شوند و هر جمعه مسئولین روابط عمومی ادارات خطبه ها را رصد کنند و مطالبات مردم را رسیدگی کنند .
ما ثابت کرده ایم که هم زبان تشکر داریم و هم زبان نقد ، موضوع اخیری در فضای مجازی مشاهده میشود گلایه هایی از شهردار  و مجموعه شهرداری شهرستان زابل است ، مردم نسبت به شهرداری گلایه مند هستند.
یک مسئولی در چند سال گذشته حرف بسیار خوب و درستی زده بود کفته بود زابل یک شهر نیست بلکه روستای بزرگیست، چقدر امکانات تفریحی دارد و چقدر استاندارهای یک شهر ۱۷۰ هزار تایی را دارد ؟ چه بوستانی ؟ چه پارک تفریحی… اینها را ببینید … به میزان جمعیت چقدر فضای سبز دارد … مردم حق دارند و گلایه های مردم از شهرداری منطقی است .
اگر تخلفاتی در هر اداره ای دیده شود دستگاه قضا و مسئولین زیربط به تخلفات رسیدگی کنند و این کار بر عهده و توان مردم نیست و مردم این مطالبه کلی را دارند که هم به تخلفات که در هر اداره رخ میدهد رسیدگی شود .
مردم یک شهر آباد ، یک شهرداری منظم و یک شهرداری که طرح ها را درست و به موقع انجام بدهد میخواهند ؛ یکی از مشکلاتی که مردم مراجعات متعددی به دفتر که مربوط به شهرداری میشود داشتند همین تاخیر در انجام طرح هاست .
الان چند سالی است که بوستان مادر قرار شد افتتاح شود ، بانوان خوشحال شدند ، قول شهردار اعتماد شد و در تریبون نماز جمعه اعلام گردید اما مردم خبری ندیدند ، اگر اختلافی بین ادارات است ربطی به مردم ندارد با همدیگر جلسه ای
برگزار کنید و به نفع مردم قیام و حرکت کنید و آنها را خوشحال کنید .
پارک شهر قرار بود زودتر افتتاح بشه ، حرکت خوبی هم بود ، البته بعضی رسانه ها کم لطفی کردند و صحبت میردم این است که چرا تاخیر، چرا زود افتتاح نمیشود و طرح ها درست و به موقع انجام نمیشود .
مردم از شورای شهر انتظار دارند هم وحدت داشته باشند و هم پرتلاش و کوشا و با نشاط باشند ؛ مجموعه شهرداری و شورای شهر ازظرفیت دانشگاه و اساتید و کارشناسان مربوطه استفاده کنند، یک اتاق فکر تشکیل بدید و از تمام ظرفیت دانشگاه، اساتید و نخبه گان استفاده کنید و برای باعث تاسف استا با داشتن همچین دانشگاهی همچین شهری داشته باشیم .
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.