رقم زدن هفته ای شگفت انگیز با اتحاد مردم، ائمه جمعه، نمایندگان، مسئولین و رسانه ها/ تشکر از طرح مطالبات با رعایت اخلاق/خسارت کشاورزان در اسرع وقت پرداخت شود - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

،خطبه های ۲۴ فروردین ۹۷ شهرستان زابل به امامت امام جمعه معزز شهرستان زابل حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبر کیخا در مصلی المهدی ( عج ) :

در پی از بین رفتن کشاورزی عزیزان در منطقه و فشار بر روی کشاورزان و دامداران اعتراضاتی انجام شد ، در خطبه های ائمه جمعه هم این اعتراضات شکل گرفت و در مجلس هم پیگیری شد .

ما در وهله ی اول از شما مردم عزیز سیستانی که انقلابی وار و با رعایت اخلاق مطالبات خود را بیان کردید تشکر می کنیم و این نشانه ی رشد فرهنگی و بصیرت مردم ما را می رساند که در اوج مشکلات نمیروند و تجمع غیرقانونی نمی کنند و برعکس با رعایت اخلاق مطالبات خود را پیگیری می کنند و مسئولین هم وظیفه داشتند در کنار مردم باشند .

ما از همه مسئولینی که جلسه و رسیدگی برگزار کردند تشکر می کنیم ، قول های مساعدی هم برای پرداخت خسارت داده شد ، اما ما به چند نکته اشاره می کنیم :

در تاریخ سیستان هفته ای که گذشت ، هفته ای شگفت انگیز و ماندگاری بود ، ما یک اتحاد چشم گیر و مثال زدنی را در جمع نمایندگان مجلس خود مشاهده کردیم .

در مجلس شورای اسلامی همدل و همزبان در چند مرحله نمایندگان ما فریاد مردم را به مسئولین رساندند و این یک حرکتی شد که در ذهن و حافظه ی ما ماندگار گردید .

ما از نمایندگان خودمان میخواهیم که این اتحاد را ادامه بدهند و مستمر باشد چرا که این خواسته مردم ما و قدرت شما نمایندگان عزیز در همین اتحاد است.

در این هفته ائمه جمعه ، نمایندگان ، رسانه ها و همه مردم در کنار هم فریاد زدند و به نتیجه رسیدیم.
ما در همین هفته اخیر منتظر نتیجه این جلسات و فریادها هستیم، استاندار محترم ، فرمانداران و مسئولین بزرگوار در همین هفته نتیجه جلسات را بصورت عملیاتی به سمع و نظر مردم برساندند .

در مورد مرز هر چه سریعتر یک تصمیم عُقلایی گرفته شود ، بازارچه های مرزی چه شد ؟ طرح تجارت چمدانی که ما بارها در موردش گفتیم چه شد ؟ ما از مطالبات خود خسته نخواهیم شد …

چرا بعضی از افراد جلوی اجرایی شدن و فعال شدن بازارچه های مرزی را می گیرند ؟ اینکه بازارچه های مرزی شگل نگیرد چه افرادی نفع می برند ، چه قاچاق چیان کالا و ویژه خواران و سود جویانی از نبود بازارچه های مرزی سود می برند ؟ مُچ اینها را بگیرید و به مردم معرفی کنید .

ما از شما یک مدیریت صحیح مرز می خواهیم ، قول هایی در مورد بازراچه های مرزی داده شد اما مثل گذشته هنوز ما نتیجه ای مشاهده نکردیم .

ما در همین هفته منتظر گزارش و نتیجه مجری طرح انتقال آب در مورد ۲۲۰۰ هکتاری که خودشان اعلام کردند که آب با لوله ها بر سر زمین مردم رفت هستیم ، این به کجا رسید ؟ آیا مردم راضی هستند ؟ آیا طرح انتقال آب در این ۲۲۰۰ هکتار جواب داد یا نه ؟

در همین هفته پاسخ این سوالات را از شما می خواهیم و اگر در این هفته پاسخ ندادید شاهد یک حرکت سخت از جانب ما خواهید بود ( تکبیر بلند نماز گزاران به منزله تایید ) .

ستاد بحران هم خسارت کشاورزان را باید در اسرع وقت پرداخت کند ، هم کشاورزانی که محصولاتشان را بیمه کردند و هم آنهایی که جرات نکردند بیمه کنند ، چون اعتماد نداشتند.

خسارت همه را پرداخت کنند و به جای اینکه یقه کشاورز را بگیرید بروید یقه آن مسئولی را که در گذشته حق بیمه کشاورز را پرداخت نکرد و موجب سلب اعتماد کشاورز گردید یقه آن را بگیرید و اشتباه یقه گیری نکنید

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.