آمادگی کامل هلال احمر نیمروز جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار – رئیس جمعیت هلال احمرنیمروز گفت: هدف اصلی برنامه های نوروزی جمعیت هلال احمر آرامش و رضایتمندی مسافرین است

به گزارش نی زار، رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان نیمروز با اشاره به اهداف طرح های نوروزی گفت: هدف اصلی برنامه های نوروزی جمعیت هلال احمر آرامش و رضایتمندی مسافرین و کمک به کاهش تصادفات، کاهش زمان طلایی ارائه خدمات خصوصا خدمات پیش بیمارستانی به مصدومین تصادفات و ارتقاء سطح کیفی خدمات هلال احمر به مسافرین نوروزی می باشد.

کرمی زاده ضمن تشریح برنامه های نوروزی جمعیت هلال احمر نیمروز بیان کرد: این برنامه‌ها در۴ قالب اصلی اعم از امداد و نجات جاده‌ای، اسکان و تغذیه اضطراری، طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی، طرح فرشتگان رحمت اجرا می شود.

کرمی زاده با تاکید بر آمادگی امدادگران و نجاتگران حاضر در طرح خاطرنشان کرد: تمامی نجاتگران و امدادگران شرکت کننده در طرح های نوروزی دارای تخصص جاده و کمک های اولیه هستند و دوره بازآموزی این تخصص را در طی کرده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر نیمروز درخصوص اسکان مسافرین نوروزی هم گفت: جمعیت هلال احمر نیمروز با اتخاذ تدابیر لازم آماده ارائه خدمات مورد نیاز به حادثه دیدگان ناشی از حوادث جاده ای، سیل و طوفان ، در راه مانده و حوادث طبیعی احتمالی است.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در نیمروز، اظهار داشت: این طرح با شعار “بی گدار به جاده نزنیم-ظریف برانیم” به مدت بیست روز همزمان با طرح امداد و نجات جاده ای با حضور ۳۰ نفر – روز امدادگر و عضو جوان این جمعیت و ۲ نفر – روز پرسنل در دو پست جاده ای پایگاه جاده ای میل نادر و پایگاه جاده ای سفید آبه و یک پست راهنمای. سفر های نوروزی واقع در ورودی شهرستان نیمروز (سه راهی قائم آباد) اجرا می گردد،

کرمی زاده در توضیح خدمات پست های راهنمای نوروزی گفت: این پست ها با خدماتی از قبیل برپایی خیمه های نماز، توزیع بروشورهای سلامتی و ایمنی، کنترل فشارخون و قندخون، راهنمایی مناطق دیدنی و گردشگری با ارائه کروکی در خدمت مسافرین عزیز هستند
رییس جمعیت هلال احمر نیمروز افزود: اطلاع رسانی مناطق حادثه خیز و نقشه راه ها و وضعیت آب و هوایی و حوادث جاده ای به مسافرین از دیگر خدمات ارائه شده به مسافرین نوروزی می باشد.
وی در خصوص طرح فرشتگان رحمت اظهار کرد: این طرح در آستانه عیدنوروز و به منظور جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی مردمی جهت تهیه و توزیع بسته های غذایی به خانواده های نیازمند و بیماران صعب العلاج و…برگزار می شود که بدین وسیله از تمامی مردم شریف و نوع دوست شهرستان خواهشمندیم با شرکت در این امر خداپسندانه به یاری نیازمندان بشتابند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.