دستاورد حضور حجه الاسلام رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در سیستان چه بود؟ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نـــــی زار : حضور حجه الاسلام رئیسی در سیستان پس از رای بالای سیستانیها هر چند دیر اما اتفاق افتاد.

مردم سیستان بر خلاف دور قبل انتخابات که تقریبا هفتاد درصد رای به روحانی داده بودند اما در انتخابات اخیر با انتصاب رئیسی به سیستانی ها که البته هیچ گاه مورد تایید و تاکید خود ایشان واقع نشد و همچنین ارادت خاص مردم سیستان به سادات ریزش آرای روحانی به نفع رئیسی رقم خورد.

این نگاه خاص مردم سیستان به وی قاعدتا به صورت متقابل باید مورد توجه قرار گیرد و نگاه ویژه ایشان و مجموعه بزرگ تحت مدیریتشان که به عنوان یک بنگاه اقتصادی کلان محسوب می گردد را می طلبد.

واضح است که بازدید و ابراز همدردی با مردم سیستان که اکثریت زندگیشان با فقر و محرومیت همراه شده کافی نخواهد بود و چه بسا نمکی ست بر زخم دیرینه این دیار.

منابع مالی کلان آستان قدس که تولیت آنرا جناب حجت الاسلام رئیسی بر عهده دارد می تواند درکوتاه ترین زمان ممکن محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال در منطقه را باعث شود و با سرمایه گذاری تشکیلات تحت مدیریت ایشان ضمن کمک به منطقه از نیروی کار ارزان منطقه نیز بهره لازم را ببرد.

هر چند ارسال بسته های حمایتی به خانواده های فقیر سیستانی راه حلی دائمی نمی تواند باشد اما برای کوتاه مدت می تواند قدری شرایط زندگی برخی از مردمان این دیار را فراهم آورد، اقدامی که البته در سایر ناقط کشور توسط آستان قدس رضوی صورت می گیرد.

به نظر می رسد تکلیف کردن رفع محرومیت از منطقه توسط دولت موجب رفع مسئولیت ایشان در محرمیت زدایی از سیستان نمی شود.

امید است عزیزانی که در همراهی از ایشان از هم‌ سبقت میگیرند در بیان حقایق امروز سیستان و جلب نظر و نگاه ویژه به منطقه موفق عمل کرده باشند ،هر چند در بیانات و اظهارات ایشان متاسفانه چنین بنظر نمیرسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.