داشته های سفر رییس جمهور به سیستان و بلوچستان - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : سفر ریاست جمهوری به استان سیستان و بلوچستان به عنوان نخستین سفر استانی در دوره ی دوم ریاست جمهوری بیش از آنکه از نظر تصمیمات اتخاذ شده و یا پروژه های عمرانی افتتاح شده اهمیت داشته باشد از نظر روانی دارای اهمیت است.
استان سیستان و بلوچستان به عنوان استانی که بیشترین مشارکت را در انتخابات ریاست جمهوری در اردیبهشت ۹۶ داشته است. بیشترین رای خود را به دکتر حسن روحانی داده است. برای مردم استان از نظر روانی سفر رییس جمهور به معنای توجه دولت به همراهی آنان با نظام جمهوری اسلامی است علاوه بر این، نکته ی بسیار حائز اهمیت پیوند مردم را با همدیگر و با نظام تقویت می کند.
رییس جمهور در این سفر بر رسیدن گاز تا مهرماه آینده به شهرستان زابل تاکید کرد و استاندار را به طور ویژه مسئول پیگیری آن نمود. همچنین یادآوری رییس جمهور مبنی بر اینکه کار منطقه ی آزاد سیستان در دولت به پایان رسیده و لایحه ی آن به مجلس رفته و اظهار امیدواری بر اینکه مجلس هر چه زودتر آن را تصویب کند در حقیقت بار مسئولیت نمایندگان استان را در مجلس سنگین تر نمود.
افتتاح پروژه های مختلف و به ویژه مهمترین آن ها یعنی فاز نخست بندر شهید بهشتی که ظرفیت تخلیه بار چابهار را از ۲ میلیون تن در سال به ۵/۸ میلیون تن ارتقا داد گام موثری در توسعه ی استان است.
دیدارهای رییس جمهور با دانشجویان، برگزیدگان و دیدار عمومی با مردم سیستان هم بسیار مهم بود به ویژه دیدار با مردم سیستان در ورزشگاه شهر زابل و استقبال گرم مردم از رییس جمهور شادی آفرین بود. به امید روزهای بهتر برای مردم سیستان و بلوچستان.
دکتر محمد تقی رخشانی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.