۴ راهکار مهم برای خروج سیستان از بحران و ضرورت مطالبه این راهکارها از رییس جمهور منتخب - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : سیستان امروز مشکلات و معضلاتی را دارد که نیازمند نگاه ویژه ای ست، معضلات بیکاری، ریزگردها و کمبود امکانات، مهاجرت و خالی از سکنه شدن روستاها را رقم زده است. فرار سرمایه و نیروی انسانی متخصص بدلیل مشکلات مذکور شرایط را بحرانی و معضلات را مضاعف کرده است.

با عنایت به سفر قریب الوقوع ریاست محترم جمهور جناب آقای دکتر روحانی به منطقه سیستان ضروری ست مطالبات ذیل که زیر ساخت های اصلی ماندگاری و توسعه پایدار منطقه می باشد مدنظر همه اقشار سیستانی و دوستداران سیستان عزیز قرار گیرد.

۱. تسریع در تصویب و راه اندازی منطقه آزاد تجاری، صنعتی و انرژی سیستان (با رویکرد صادرات ، احداث صنایع ،توسعه و تولید انرژی های تجدید پذیر و جذب و بومی سازی تکنولوژی های مرتبط و گسترش سرمایه گذاری های مشترک با کشورهای همسایه شرقی بلاخص کشور افغانستان )، با توجه به اهمیت این موضوع برای منطقه ارایه طرح بصورت مستقل به مجلس مورد انتظار جدی می باشد.

۲. توجه جدی به ضرورت استمرار حق آبه پایدار و دائمی سیستان و تالاب بین‌المللی هامون و پیگیری کنترل ریزگردها در عرصه های فرامرزی و منطقه‌ای مشابه خوزستان و دریاچه ارومیه.

۳. تکمیل و توسعه طرح انتقال آب با لوله به اراضی کشاورزی و تحویل سهم آب مستقل در مکان مورد نظر هر بهره بردار و راه اندازی سازمان مدیریت، بهره برداری و نگهداری طرح با تمام ابعاد فنی و مهندسی ، خدماتی،حقوقی ، مالی و پرسنلی به صورت قانونی و مشخص در اسرع وقت به منظور اثر بخشی بهتر طرح به موازات پیشرفت فیزیکی.

۴. احیای سازمان عمران سیستان با کلیه الزامات و اختیارات قانونی ( با رویکرد مدیریت جامع و متمرکز منطقه‌ای و بین‌المللی در کلیه برنامه ها و فعالیت های پایداری و توسعه ای سیستان ).

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.