برای آبادانی سیستان دولت وظیفه دارد اما تمام بار بر روی دوش دولت نیست، ما چه کرده ایم؟! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : متن خطبه دوم نماز جمعه ۲۶ آبان ۹۶ شهرستان زابل به امامت حجت الاسلام والمسلمین دکتر علی اکبر کیخا امام جمعه شهرستان زابل در مصلی المهدی ( عج)

پیامبر اکرم ( ص ) اسوه و الگوی ماست و وقتی که ایشان اسوه و الگو معرفی می شود اوصیای ایشان هم که کلُّهم نوراً واحد هستند میشوند اسوه و الگو و این برای دیگر انمه ( ع )صدق می کند و همه ایشان اسوه حسنه هستند .

پیروری کامل از ایشان داشته باشیم و تمام معارف دین را از این خاندان باید بیاموزیم و اینکه ایشان را الگوی خود قرار بدهیم بدان معناست که مثل این عزیزان خودمان را وقف دین کنیم .

این هفته، هفته وقف را هم داریم ،خودمان را وقف نشر معارف اهل بیت ( ع ) کنیم ، محافظ دین باشیم و برای دین هزینه کنیم و جان بدهیم ؛ آنقدر این دین مهم است که حتی حجت خدا به مثل حسین ابن علی ( ع ) در گودی قتلگاه قطعه قطعه میشود و سر مبارک ایشان سر نیزه میرود تا دین حفظ شود .

امروزه هم دین خداوند متعال در خطر است و دار دار امتحان و میدان میدان جهاد است ، همین منافقین ، مشرکین و کفّار و مخصوصا یهود الان دین خدا را تهدید می کنند و خداوند متعال فرمود : دشمن ترین دشمنان نسبت به مؤمنان یهودیان هستند .

امروزه ما چه وظیفه ای داریم ، شرکت در محافل پیامبر اکرم ( ص ) و اهل بیت ( ع ) یعنی شناخت کامل شخصیت ایشان و راه شان و الگو پذیری از شخصیت بزرگوارشان است ؛ در گفتار و رفتار باید پیروی ایشان باشیم .

امروز خطراتی که جهان اسلام را تهدید می کند اگر ما که پیروی پیامبر اکرم ( ص ) هستیم نسبت به این خطرات بی توجه وکم توجه باشیم آیا قلب نازنین رسول مکرم اسلام از ما راضی است ؟
امروزه چه افراد و چه دولت ها و حکومت هایی بعنوان مسلمان دایّه ی اسلام دارند اما با یهودی که دشمن ترین دشمنان هستند هم دست شده اند و به سمت اسلام و مسلمین حمله وراند ، اتحاد آل سعود با صهیونیست چه معنی دارد ؟ نسل کشی و کودک کشی در یمن و سوریه که توسط داعش که همین وهابیان تند رو هستند و از طرف آل سعود ، آمریکا و صهیونیست حمایت شدند اینها چرا جهان اسلام را به آن بیداری باید و شاید نمی رساند .

 

در محضر پیامبر اکرم ( ص ) ، اولیا و انبیا ما تکلیف داریم و باید پاسخگو باشیم ، این بزرگواران از ما بصیرت و بیداری می خواهند و آنها از ما انتظار دارند که بسیجی باشیم .

دوشنبه ۲۹ آبان آغاز هفته بسیج است ، بسیج شغل نیست بلکه یک تفکر و فرهنگ است و یک مرتبه خاص معنوی ؛ همه باید بسیجی باشیم از امام جمعه گرفته تا استاندار ، فرماندار و تمامی آحاد جامعه دانش آموز ، دانشجو ، کارگر و… همه باید بسیجی باشیم .

بسیجی یعنی کسی که دشمن شناس و وظیفه شناس است ، موقعیت خود را در هر زمانی تکلیف را میداند و تشخیص میدهد ؛ مثل همایش پیاده روی اربعین که از ملت ها و مذاهب مختلف در این بزرگترین همایش بشری در جهان شرکت می کنند باید متحد ، همدل و همزبان باشیم .

صهیونیست ، آمریکا و استکبار جهانی از تربیت حججی ها ، میرحسینی ها و خزایی ها می ترسند لذا در تلاش هستند با ترویج و اشاعه فحشای ، اعتیاد و با تهاجم فرهنگی میخواهند ما را از پیامبر اکرم ( ص ) و اولیا دور کنند .

سبک زندگی اسلامی یکی از تکلیف ماست و در تمام شئون زندگی الگوی ما پیامبر اکرم ( ص ) باشد و نمیشود سبک زندگی انسان غربی باشد ، لباس آن غربی باشد و ادعای مسلمانیت و پیروی پاز یامبر اکرم ( ص ) را داشته باشد.
همه هوشیار و متوجه باشیم زیرا و دشمن برنامه دارد ما را از سبک زندگی اسلامی دور کند ؛ همه بسیجی باشیم و متوجه ارزش های اسلامی باشیم .

همه ما گوش به فرمان رهبر مان و نایب امام زمان ( عج ) باشیم که در سالیان سال برای همه ثابت شد که این سید عزیز نفس و تمام زندگی خود را وقف اسلام کرده است و این فرمانبرداری از ولی فقیه انتظاری است که پیامبر اکرم ( ص ) و ائمه ( ع ) از ما دارند .

همه ما وقف اسلام شویم و برای دین خرج کنیم ، وقف این است که ما فقط یک زمینی را وقف مسجد و حسینیه کنیم این یکی از مصدایق وقف است ، وقف نشر معارف قرآن و موسسات قرآنی بکنیم ، مغازه ها را وقف ایتام و محرومین کنیم ، خانه عالم و ایتام وقف کنیم ، موضوعات وقف خیلی زیاد هستند .

در وصیت نامه هایمان ثلث مالمان را هدف گذاری کنیم برای وقف ، برای مبارزه با اعتیاد و ایجاد شغل موقوفات داشته باشیم ؛ برای ایجاد شغل یک پاساژ وقف شود و در اختیار مسئولین قرار بگیرد ، یک کارخانه را وقف کنیم .

ما بارها گفته ایم سیستان را خود سیستانی های عزیزی که در سراسر کشور و جهان هستند می توانند آباد کنند ، اینطور نیست که ما فقط تمامی بار را بر روی دوش دولت قرار بدهیم ، بله دولت وظیفه دارد اما تمام بار بر روی دوش دولت نیست ما چه کردیم؟

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.