نمایندگان مجلس منطقه آزاد سیستان را فراموش کرده اند - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : حدیث منطقه ی آزاد سیستان که به صورت خاص و به عنوان یک مطالبه ی مردمی در جریان سفر دکتر روحانی رئیس جمهور در منطقه ی سیستان مطرح شد با قول رئیس جمهور به اینکه بررسی می کنیم ، بررسی شد و دولت آن را تصویب نمود و به عنوان لایحه همراه چند منطقه ی دیگر به مجلس رفت اما در مجلس قبل گرفتار مصائب سخت و سنگین شد و به تصویب نرسید.

با پیگیری های شخصیت های استانی و استاندار و حمایت قاطع مهندس ترکان دوباره به جریان افتاد و کاستی های لایحه از جمله نقشه های مناطق پیشنهادشده تهیه و به تصویب رسید به کمیسیون اقتصادی مجلس رفت و خوشبختانه در کمیسیون هم به تصویب رسید.

با عنایت به اهمیت منطقه ی آزاد و طولانی شدن فرآیند تصویب آن مقررشد که در مجلس با قید دو فوریت مطرح شود که عملا نمایندگان قید دو فوریت آن را تصویب نکردند و تنها قید یک فوریت را برای آن تصویب کردند.

معنای قید یک فوریت آن است که حداکثر ظرف مدت یکماه از تاریخ تصویب فوریت باید در صحن علنی مجلس مطرح شود. اکنون نزدیک به یکسال است که از آن تاریخ می گذرد.

اینکه مجلس شلوغ است و گاهی اتفاق می افتد که حتی لایحه های با فوریت هم از چشم بیفتد حرفی نیست نکته آن است که نمایندگان استان چه می کنند آنها چرا غافل هستند و چرا لایحه ی منطقه ی آزاد سیستان را فراموش کرده اند.

خدا نکند منتظر باشند تا باز به انتخابات نزدیک شویم تا با این لایحه به امید کسب رای بازی کنند ، یاد آوری می کنم این نیت برای نمایندگان دور قبل که چنین قصدی داشتند مفید واقع نشد و هیچ کدام به مجلس راه نیافتند.

انتظار مردم آن است که نمایندگانشان به فوریت و جدیت پیگیر طرح و تصویب این لایحه در مجلس باشند .
دکتر محمدتقی رخشانی

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.