گزارش عملکرد مدیریتی آریا نوری جنگی در هنرستان حرفه ای خاتم الانبیا از پاییز ۹۴ تا شهریور ۹۶ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : بعد از دو سال از مدیریت در هنرستان حرفه ای خاتم الانبیاء شهر زابل و با گذار از فراز و نشیب های فراوان به پایان دوره مدیریت در این هنرستان رسیدم و برحسب وظیفه در قبال جامعه ، دوستان ، همکاران و مسئولان محترم که به سبب اعتماد آنها در این جایگاه خدمت رسانی کرده ام گزارش عملکرد دوساله را تهیه و در ادامه بصورت مختصر به ارائه می پردازم.
متاسفانه هنرستان حرفه ای خاتم الانبیاء در زمان تحویل به بنده دچار آشفتگی انضباطی فراوان بود که با همدلی و کمک مجموعه همکاران آموزشگاه این بی انضباطی به پایان رسید و خروج ، ورود و غیبت های دانش اموزان دارای قاعده و نظم خاصی شد برخی از طرح و برنامه ها اجرایی شده طی این دوسال به شرح ذیل می باشد:
۱- به علت مسطح نبودن سطح کوچه هنرستان متاسفانه در روزهای بارانی به دلیل آبگرفتگی و عدم امکان عبور خودروها ، آموزشگاه دچار تعطیلی نا خواسته می شد که با همکاری شهرداری زابل در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ سطح کوچه افزایش و مسطح گردید و این مسئله مرتفع شد.
۲- با توجه به همجوار بودن سه ضلع این هنرستان با بیابان ، متاسفانه به کرات در مدیریت گذشته و ماه های ابتدایی مدیریت بنده توسط عده ای از اراذل و اوباش شیشه های هنرستان و کلاس ها با پرتاب آجر شکسته می شد که با پیگیری و همکاری مدیریت آموزش و پرورش زابل و سازمان نوسازی مدارس جناب آقای مهندس راشکی در زمستان ۹۴ تمامی پنجره ها مشرف به کوچه فنس کشی شد.
۳- افتتاح و راه اندازی محلی در هنرستان بعنوان نمازخانه به جهت برگزاری نماز جماعت.
۴- برگزاری مراسمات مذهبی در ایام و دهه عاشورا و تاسوعا حسینی با مدیریت خود دانش اموزان هنرستان.
۵- افتتاح و راه اندازی کتابخانه هنرستان حرفه ای خاتم الانبیاء با همکاری دانشگاه زابل.
۶- برپایی نمایشگاه عکس ، فیلم و نمایشگاه عکس مجازی با عنوان ” انقلاب ۵۷ ” در دهه مبارک فجر.
۷- جداسازی وتفکیک فضای هنرستان به سه ساختمان اداری ، آموزشی ، فنی و تعریف جداگانه و مستقل هر یک از بخش های این هنرستان.
۸- بازسازی و راه اندازی یک ساختمان که در مدیریت گذشته شیشه ها ، دربها بطور کامل از بین رفته و بعلت سوء مدیریت حتی دیوارهای ساختمان آسیب جدی وارد شده بود.

۹- فرهنگ سازی و توجه دانش آموزان به غذای پرندگان در زمستان با ایجاد فضا و محلی برای گذاشتن ارزن و دانه .

۱۰- بازسازی و راه اندازی چند دستگاه کولر آبی که در مدیریت گذشته موتور و پمپ به سرقت رفته بود.

۱۱- با توجه به رشته تحصیلی بنده که برق – الکترونیک می باشد و با بررسی قبوض برق آموزشگاه و پیدا کردن موارد ایجاد بهای برق بالا و بدون کم کردن مصرف کننده در شبکه برق هنرستان ، بهای مصرفی برق از ماهی ما بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در ماه به بهای ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان تقلیل پیدا نمود.

۱۲- بازسازی سرویس های بهداشتی هنرستان که در مدیریت گذشته تخریب شده بود.

۱۳- به علت ورود برخی خودروهای مراجعین بدون هماهنگی با مسئولان هنرستان به محیط آموزشی و ایجاد اختلالاتی در برخی موارد ، مسبب ایجاد نصب و راه اندازی راه بند در ورودی هنرستان برای خودروها و وسایل نقلیه شدیم.

۱۴- هر ساله به تعدادی از دانش آموزان بد سرپرست و بی سرپرست با همکاری و هماهنگی اداره هلال احمر شهرستان زابل اسکان شبانه روزی داده شد.

۱۵- برگزاری چندین دوره کلاس های فوق برنامه و آموزشی با اعطای گواهینامه فنی و حرفه ای و هماهنگی اداره فنی و حرفه ای شهرستان زابل که ضمن ایجاد بار آموزشی و رزومه سازی برای دانش آموزان موجب ایجاد یک منبع درآمد برای اجرای برخی از طرح ها و برنامه های هنرستان شده است.

۱۶- بدلیل عدم راه اندازی تیرهای روشنایی برق توسط شرکت پیمانکار ساختمانی هنرستان با خرید چندین پروژکتور بعد از چهار سال مشکل روشنایی فضای هنرستان در شب برطرف شد.

۱۷- برپایی آیین درختکاری و فضای سبز در روز ۱۵ اسفند هرساله با همکاری تمامی دانش آموزان و همکاران هنرستان.

۱۸- با توجه به چندین فقره سرقت در مدیریت گذشته با خسارت بالای ۱۰ میلیون تومان موجب بر آن شد که برای افزایش ایجاد ضریب امنیت تعداد ۱۵ عدد دوربین مداربسته که به صورت ۲۴ ساعت فیلم را ضبط می نماید راه اندازی شود که در صورت آوردن خط تلفن ثابت و اینترنت مخابرات امکان ارتباط و مشاهده آنلاین بر روی گوشی موبایل نیز می باشد این تعداد دوربین توسط چهار دستگاه DVR در چهار نقطه هنرستان کنترل می شود.

۱۹- راه اندازی کارگاه هوشمند که در سنوات مدیریت گذشته به علت سرقت از بین رفته بود با صرفه جویی و همکاری اداره آموزش و پرورش زابل تجهیز و راه اندازی مجدد شد.

۲۰- کارگاه کامپیوتر و کارگاه هوشمند با همکاری سرپرست بخش و همکاران رشته کامپیوتر ، شبکه سازی شده و با این پروژه دبیر در هنگام تدریس از سیستم خود نظارت کامل بر سیستم های دانش آموزان کلاس را پیدا می کند.

۲۱- مجهز کردن آموزشگاه به دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی برای دانش آموزان به جهت ایجاد هنرستان هوشمند و الکترونیکی برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان اجرایی شد از ویژگی های این پروژه ذخیره ثبت ساعت ورود و خروج دانش آموزان در سیستم می باشد و تا چند ماه قبل قابل رویت و پرینت برای اطلاع والدین می باشد ضمن اینکه در صورت راه اندازی خط تلفن ثابت و اینترنت مخابرات این امکان اجرایی می باشد که زمان ورود و خروج دانش آموز از طریق سامانه پیامک کوتاه برای والدین به صورت آنلاین اطلاع رسانی شود.

۲۲- به مناسب روز مهندس در اسفند ماه ۹۵ با حضور فرماندار محترم دولت تدبیر و امید جناب اقای مهندس ناظری و مدیر آموزش و پرورش زابل جناب اقای بزی و با طراحی و ساخت مهندس رحیمی معاونت محترم فنی و به جهت توجه به لزوم فرهنگ سیستان ماکت نگاره شهر سوخته سیستان ساخته شده و در محوطه هنرستان توسط این بزرگواران رونمایی شد.

۲۳- با توجه به لزوم ارتقا امنیت ، ساختمان فنی هنرستان که شامل اموال کارگاهی و قیمتی می باشد سیستم دزدگیر با هشت سنسور حرکتی و حرارتی نصب و راه اندازی شده است که حتی در صورت نبود برق ، سیستم دزدگیر فعال می باشد که در صورت راه اندازی خط تلفن ثابت در هنگام فعال شدن آژیر سرقت با نیروی انتظامی بصورت اتوماتیک تماس گرفته می شود.

۲۴- بعد از حذف رشته تربیت بدنی از فهرست رشته های هنرستان در سال ۹۵ به جهت ارتقا و رشد با نگاه آموزشی به دنبال رشته ای نو ، جدید و متناسب با نیاز جامعه و منطقه سیستان بوده ام که نتیجه این جمعبندی و تحقیق به رشته فتوگرافیک انجامید رشته فتوگرافیک رشته نو و جدید در حوزه فنی و حرفه ای بوده است که پس از سعی ، تلاش و پیگیری های انجام شده و همکاری بسیار خوب حوزه آموزش اداره آموزش و پرورش زابل و حوزه فنی و حرفه ای اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان موفق به کسب مجوز این رشته برای هنرستان از وزارت آموزش و پرورش شده ایم که با تلاش و همکاری مجموعه بعد از جذب نیرو و دانش آموزان علاقمند به این رشته و تمهیدات لازم برای فضا و امکانات آموزشی هنرستان در شهریور ماه ۹۶ افتتاح شد لازم به توضیح می باشد که این رشته برای اولین بار در استان سیستان و بلوچستان و شهرستان زابل و این آموزشگاه مجوز گرفته شده است و در کل کشور تعداد هنرستان هایی که در این رشته دانش آموز می پذیرد محدود و انگشت شمار می باشد.

۲۵- بخش اعظم نتیجه عملکرد مدیریتی بنده در حوزه آموزش مربوط به درصد قبولی دانش آموزان سیستان می باشد که این درصد های قبولی که در جدول ذیل آمده است برای دروس نهایی و قبولی خرداد ماه می باشد لازم به ذکر می باشد که درصد قبولی سال تحصیلی ۹۳-۹۴ مربوط به دوره مدیریتی قبل از بنده و درصد قبولی سال ۹۴-۹۵ و سال ۹۵-۹۶ مربوط به دوره مدیریتی بنده می باشد.

(در تصویر کانال مشاهده نمایید)
بی شک این تغییرات صورت گرفته مرهون حداقل دو عامل مهم و اصلی می باشد:
– همدلی و همکاری اعضا هنرستان با اینجانب به جهت رشد و پیشرفت هنرستان
– انتخاب و اعتماد مدیرکل محترم آموزش و پرورش جناب اقا نخعی ، مدیر محترم اداره آموزش و پرورش زابل جناب اقا بزی و همه همکاران مجموعه اداری بوده است چرا که بی شک اگر بنده انتخاب این دوستان نبوده و اعتماد لازم را در این خصوص به بنده نداشته اند این اتفاقات و تغییرات در هنرستان صورت نمی پذیرفت.
و حال بعد از دو سال مدیریت در این هنرستان و خدمت به همشهریان شریف سیستانی ام و لطف و مرحمت دوستان عزیز در مجموعه آموزش و پرورش با تمام علاقه ام برای خدمت به مردم سیستان شرایط ایجاب به ترک این استان و ادامه خدمتم از سال تحصیلی جدید در استان خراسان رضوی برایم نمود.

پاینده ، پیروز و سالم باشید
آریا نوری
مدیر هنرستان حرفه ای خاتم الانبیاء

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.