بهره‌برداری از ۵ پروژه عظیم درمانی در بیمارستان امیرالمومنین(ع) زابل تا پایان سال ٩۶ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نى زار : هادى ارباب مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) در نشست خبرى با اصحاب رسانه از اتمام ۵ پروژه عظیم تا پایان سال ۹۶ خبر داد و گفت: این ۵ پروژه شامل، مرکز توسعه اورژانس، بیمارستان تنفسی ۶۴ تختخوابی، مرکز درمان سل (که به عنوان مرکز پایلوت براى انجام آزمایشات بیماران از کشورهای پاکستان، افغانستان و ایران خواهد بود) مرکز بلوک زایمانی و مرکز غربالگرى سرطان می باشد.

ارباب با اشاره به طرح تحول سلامت که تحولی خوب در منطقه در بحث سلامت بوجود آورده است گفت بیمارستان امیرالمومنین قبل از طرح مصوب دارای ۲۶۴ تخت بیمارستانی بوده اما در حال حاضر به ۴۰۳ تخت مصوب رسیده است و با آنکه تصویب شده است ولی هنوز موافقت اصولی به دست ما نرسیده است. و در طول سال، بین ٣۵٩ تا ٣٨٠ تخت فعال؛ که حدود ۷۸ تا ۸۰ درصد اشغال تخت بیمارستانی داریم که آمار بسیار بالایى می باشد.

وى افزود: خوشبختانه با راه اندازی بیمارستانهای زهک و هیرمند تعداد مراجعان بیماران سرپایی به بیمارستان امیر المومنین کمتر شده است با اینحال بیمارانی که در بیمارستانهای زهک و هیرمند بستری می شوند نیاز تخصصی و فوق تخصصی خود را در این بیمارستان برطرف میکنند.

ارباب ادامه داد: با توجه به اینکه سیاست ما بر ارائه خدمات درمان به صورت تخصصی و فوق تخصصی است میتوانیم ادعا کنیم که در بخش اطفال کمتر مریضی داریم که مشکلاتشان در اینجا حل نشود با حضور ۴ فوق تخصص اطفال در رشته های پایه، که عملکرد بیشترى نسبت به مناطق دیگر دارند و حجم مراجعان بیماران به سایر شهرستانها ازجمله زاهدان و مشهد کاهش چشم گیری داشته است و این امر باعث کاهش هزینه هاى مراجعه بیماران به شهرهای دیگر و پیشگیری از خطرات جاده اى می شود.

مدیر داخلی بیمارستان امیرالمومنین (ع) افزود: خوشبختانه در بحث اعمال جراحى مانند جراحى زنان حرف اول را در استان میزنیم و از سایر شهرستانها بیمار و مراجعه کننده داریم و بهترین عملهای جراحی از جمله؛ جراحى عمومى، اعصاب، توراکس و زنان در این بیمارستان انجام می گیرد.

ارباب در خصوص مرگ مادران باردار افزود: با جذب متخصصین مجرب در بخش زنان نسبت به سال هاى گذشته کاهش چشم گیری داشته ایم به طوریکه ما در سال ٩۴ و ٩۵ هیچ مورد گزارش مرگ مادر باردار نداشته ایم.

وى در پاسخ به خبرنگار نى زار در رابطه با دریافت زیرمیزی برخى از پزشکان برای زایمان گفت : تاکنون هیچ مورد شکایت مردمى مبنی بر اینکه پزشکی مبلغ اضافى برای زایمان بیمار دریافت کرده باشد نداشته ایم، و اگر چنین موردی مشاهده و گزارش شود قطعا با پزشک خاطی برخورد جدی خواهد شد.

ارباب در پایان خبر از ساخت همراه سرای مریضان داد و گفت: تا هفته آینده این همراه سرای مجهز در ٢ طبقه با ۶ اتاق به بهره برداری خواهد رسید تا بخشی از مشکلات همراه بیماران که از مناطق دور مراجعه کرده اند براى اسکان موقت حل شود.

خبرنگار: مصطفى حمزه اى

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.