برخی نقش آفرینان بجای اینکه اهل گفت و گو باشند، اهل دوری و فریاد زدن هستند/ تا سال ۹۲ حتی چراغ یک واحد تولیدی در رامشار روشن نشده بود! - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار شماری از معتمدان حوزه سیستان،ضمن تقدیر از ابراز لطف معتمدان گفت: هفته دولت از غربت در آوردن دولت است که خودش با مردم سخن بگوید چون گفتن خدمات دولت از برخی تریبون ها سخت است.

به گزارش نی زار ،علی اوسط هاشمی افزود: باید به مرحله ای از رفتار توسعه ای رسید که همگان بدانیم ساختن کشور صرفا بر دوش دولت نیست و مشارکت و همراهی همچون دوران دفاع مقدس نیاز دارد.

وی اظهار داشت: شرایط و خسارتهایی که دولت در دوران تحریم با آن مواجه بود کمتر از دوران جنگ نیست ؛ خسارتهای دوران جنگ، انسانی و اقتصادی بود ولی در تحریم خسارتهای اقتصادی و اجتماعی ،فقر و بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی را شاهد بودیم که اینها جامعه را به سمت جرم سوق می دهد.

نماینده عالی دولت در استان با طرح اینکه آیا با رقابت منفی مملکت ساخته می شود گفت: امروز عصر سازندگی است و همگان باید در ساختن مملکت مشارکت نمایند که این از اصل رفتار جمعی و مسئولانه است.
هاشمی بیان داشت: یک اشکالی که به بعضی از نقش آفرینان وارد است بجای اینکه اهل گفت و گو باشند، اهل دوری و فریاد زدن هستند.

وی با بیان اینکه تا امروز حتی یک لحظه به پست استانداری نبالیدم، خاطرنشان ساخت: شرایط سخت حاکم بر سیستان برایم رنج آور است ولی تا قبل از این دولت، حتی یک ورق در خصوص کانونهای طوفانهای شن مطالعه نشده بود.

هاشمی ادامه داد: ۱۰۲ راهکار علمی در پنج برنامه برای تالاب هامون پیش بینی شده است.

استاندار بیان داشت: بالغ بر سه هزار نفر در پروژه آبیاری با لوله در دشت سیستان فعالیت دارند و ۸۴۰ میلیارد تومان و ۱۵۰ میلیون دلار برای ایجاد کارخانه آریا تایر هامون با ۱۲۰۰ نفر اشتغالزایی در رامشار گشایش اعتبار شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به عملیات اجرایی کارخانه تولید کاشی و سرامیک و کاغذ در رامشار، حتی چراغ یک واحد تولیدی در رامشار تا سال ۹۲ روشن نشده بود.

هاشمی از اختصاص ۱۵ میلیارد تومان برای تجهیز و تامین زیرساخت های سه بازارچه بش دلبر،تخت عدالت و شاه گل در حوزه سیستان خبر داد.

وی بیان داشت: مطالعات خط انتقال گاز قبلا فقط برای سیستان انجام شده بود که تبصره گرفتیم مطالعات پروژه با رویکرد صادرات محور به کشورهای همسایه انجام شود تا در آینده اثرگذار باشد.

وی گفت: سال گذشته ۶/۳ میلیارد تومان برای خط راه آهن هزینه شد و امسال نیز ۶۵۰ میلیارد تومان اختصاص خواهد یافت.

هاشمی ادامه داد: تعداد تختهای بیمارستانی استان تا سال ۹۲، ۱۶۰۰ تخت بوده و طی چهار سال اخیر ۱۸۰۰ تخت بیمارستانی اضافه شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.