قرارداد احداث کارخانه لاستیک زابل امضا شد - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نی زار : مراسم امضا قرارداد احداث کارخانه تولید لاستیک خودرو فی مابین شرکت گسترش صنایع آریا تایر هامون و شرکت سایبر با حضور وزرای صنعت و معدن و کار و رفاه اجتماعی و همچنین استاندار سیستان بلوچستان برگزار شد

به گزارش نی زار ، نعمت زاده؛ وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم انعقاد قرارداد ساخت کارخانه تولید لاستیک زابل گفت: ساخت این کارخانه با هدف صادرات نیمی از تولید انجام می شود و توسعه بخش مرکزی استان سیستان و بلوچستان را به همراه خواهد داشت.

وی بیان داشت : مجتمع پتروشیمی و طرح توسعه مکران که کم کم در حال پا گرفتن است نیز این منطقه را در حد عسلویه مطرح خواهد کرد.

ربیعی ؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این مراسم با بیان اینکه نرخ بیکاری و محرومیت ها به عنوان شاخص های اصلی در جهت گیری های اشتغالزایی کشور در نظر گرفته شده است، افزود: راه اندازی کارخانه تولید تایر زابل، چهره اشتغال را در استان سیستان و بلوچستان دگرگون خواهد کرد.

وی تاکید کرد : بیش از هزار نفر به صورت مستقیم و تا ۲ برابر این تعداد به صورت غیر مستقیم در فاز نخست این پروژه مشغول به کار می شوند؛ حدود ۸۰۰ نفر نیز در مرحله ساخت ساختمان پروژه فعالیت خواهند کرد.

ربیعی گفت : ظرفیت های ایجاد اشتغال در مناطق مختلف بویژه روستاهای استان شناسایی شده و توسعه اشتغال در بخش های ICT، آبزیان، صنایع بسته بندی و استفاده از ظرفیت گردشگری در سیستان و بلوچستان در دستور کار خواهد بود.