به عنوان اولین شهردارى در استان؛ اخذ مجوز چارت سازمانی و تشکیلات اداری شهرداری زابل و تشکیل شش سازمان جدید/شروع فاز دوم نهضت آسفالت در تیرماه ٩۶ - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

نى زار : شهردار زابل دوشنبه در نشست خبرى با اصحاب رسانه از تشکیل ۶ سازمان جدید وابسته به شهردارى زابل خبر داد؛ سازمان آتش نشانى و خدمات ایمنى، سازمان حمل و نقل بار و مسافر، سازمان سیما منظر و فضاى سبز شهرى، سازمان مدیریت آرامستان ها، سازمان مدیریت پسماند شهردارى زابل، سازمان مشاغل شهرى و فرآورده هاى کشاورزى خواهد بود که در حال اجرا هستند. و اولین شهردارى در استان می باشد که هم چارت و هم سازمان ها را تعیین تکلیف نموده است.

حمید نوری افزود: ٧ دستگاه اتوبوس و ١٢ دستگاه مینى بوس جدید خریدارى شده است که دو دستگاه مینی بوس براى آمبولانس ویژه آرامستانها و ١٠ دستگاه براى حمل و نقل عمومى در سطح شهر و همچنین ٧ دستگاه اتوبوس براى حمل و نقل در حاشیه شهر خریدارى شده است براى خدمت رسانى هر چه بهتر به مردم تا در بحث حمل و نقل عمومى فرهنگ سازى هاى لازم انجام شود.

شهردار زابل ادامه داد : براى اولین بار در شهردارى زابل سیستم اتوماسیون ادارى راه اندازى خواهد شد که هم از حالت دستى خارج شده و هم بتوانیم تخلفات را هم در سطح پرسنلى کاهش داده و همچنین تسریع در پاسخ به ارباب رجوع داشته و در پایان وقت ادارى نیز با بررسى عملکرد روزانه نقاط ضعف و قوت این سازمان شناسایى شده تا بتوانیم ارائه خدمات مطلوبى به شهروندان داشته باشیم.

وى پیگیرى اجراى طرح بازنگرى، ۵۵٠/٠٠٠ متر مربع آسفالت، جدول گذارى ١١/٣٩٠ متر طول در سطح شهر، در حاشیه شهر ۵۵/٣٧٩ متر مربع جدول گذارى ٩٠/٠٠٠ متر مربع آسفالت معابر، طرح ممیزی املاک شهردارى، طرح اتوماسیون ادارى، طرح تفضیلى بازنگرى شهرى، بروز شدن حقوق پرسنل سازمان، طرح ستاد بازآفرینى شهرى، خرید ١٢ دستگاه جمع آورى زباله، یک دستگاه غلتک و دو دستگاه مزدا در بحث اجرائیات، و همچنین اجراى فاز دوم نهضت آسفالت بعد از عید سعید فطر از جمله اقدامات شهردارى زابل در ٣ سال اخیر است.

شهردار زابل خاطرنشان کرد : طرح بازآفرینی شهرى کمک شایانى به حاشیه شهر خواهد داشت. ۴ میلیارد پروژه براى مناقصه امسال گذاشته شده است که براى بهسازى معابر محلات اسلام آباد یک میلیاردو ٩٠٠ و ٢ میلیارد و ١٠٠ براى حسین آباد توسط اداره راه و شهرسازى در نظر گرفته شده و تا ٣١ تیرماه ٩۶ باید کار اجرایى شود. بعد از اینها محله هیرمند شمالى، امام خمینى شمالى، معصوم آباد، روستاى سرحدى، ضلع شرقى سه قلعه، محمدآباد بنجار نیز در دستور کار قرار گرفته اند که ستاد بازآفرینی باید در آنها کار کند تا به کمک هم دولت و هم ادارات شهرستان ارائه خدمات در حاشیه شهر داشته باشیم.

نورى در ادامه با تشکر از دادستان محترم زابل به دلیل پیشنهاد و کمک براى ایجاد کمیته ٨ نفره متشکل از همه ادارات شهرستان زابل گفت با ایجاد این کمیته، کارگروهى تشکیل شده تا مصوبات و کارهاى عملى آنها براى مردم راه گشا باشد و با کمک نیروهاى انتظامى و نیروهاى شهردارى مصوبات این کمیته راحتتر اجرا خواهد شد و از تخلفاتى که باعث بهم ریختن منظر شهر و مزاحمت هایى براى مردم میشود پیشگیرى خواهد شد.

شهردار زابل در خصوص کمبود ایستگاههای آتش نشانی گفت: دوایستگاه آتش نشانی را در دست بررسى قرارداده ایم که درخیابانهای هیرمندشمالی وامام خمینی شمالی درآینده نزدیک ایجاد خواهند شد.

وى در پایان اظهار داشت :  با توجه به چارت سازمانى که شهردارى کارهاى مربوطه آن را انجام داده است ٢٨٢ نفر از پرسنل قراردادى شهردارى تبدیل وضعیت خواهند شد که در آینده به صورت رسمى در خواهند آمد.

گزارش: مصطفى حمزه اى