ورزش دانشجویی، نوید بخش پویایی جامعه است - پایگاه اطلاع رسانی و تحلیلی نــی زار

مدیر گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان گفت: با توجه به مشکلات حاکم بر جامعه می‎طلبد فضایی پرنشاط را در مدارس و دانشگاه‌ها ایجاد شود، مسئله‌ای که باید به آن توجه کرد این است که در دانشگاه‌ها به ورزش دانشجویان و اساتید توجه ویژه‌ای شود تا شاهد پویایی و نشاط بیشتری در فضای علمی و آموزشی کشور باشیم.
هادی شهرکی در گفت و گو با خبرنگار نی زار اظهار داشت: متولیان ورزش دانشگاه‌ها باید به این نتیجه برسند که پشتیبان اصلی ورزش حرفه‌ای و قهرمانی محسوب می‌شوند و باید بیش از گذشته ورزش در دانشگاه‌ها جدی گرفته شود.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها باید در ورزش نیز رویکردی کاملاً علمی داشته باشند، افزود: نهادینه کردن فرهنگ ورزش در دانشگاه‌ها و مدارس و استفاده از رویکرد علمی و تخصصی در آن باعث رشد  ورزش حرفه‌ای و قهرمانی خواهد شد.
وی با بیان اینکه المپیادهای ورزشی از سطح ورزش دانشجویی و استانی برمی‎خیزد، گفت: ما دانشجویان با استعدادی داریم که می‌توانند با توجه بیشتر مسؤولان در رشته‌های مختلف ورزشی حتی پشتوانه محکمی برای تیم‌های ملی باشند.
مدیر گروه تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بیان کرد: ورزش دانشجویی پایگاه عظیمی برای ساختن ورزش قهرمانی است و همان طور که دانشجو در دانشگاه به کسب علم مشغول است در کنار آن نیز باید ورزش را نیز دنبال کند.
وی ادامه داد: برای رسیدن به موفقیت در ورزش دانشجویی باید خود را با معیارهای جهانی مقایسه کنیم و برنامه های  آنها را الگو قرار دهیم .
وی گفت: باید دانشجویان را ابتدا از مسیر ورزش‌های همگانی عبور داد و این بسیار با اهمیت است، خوشبختانه ورزش های همگانی در دانشگاه‌های در حال ترویج است.